Ettevõtetel tuleb esitada 1. septembriks riskianalüüs*. Tööinspektsioon on juba varasemalt välja öelnud, et kui firmas pole tegu ohtliku tegevusalaga, siis neid ettevõtteid lauskontroll ei ähvarda.
Tähtaeg ligineb: tööandjad peavad kolmapäevaks esitama töökeskkonna riskianalüüsi (3)
Riskianalüüsi läbiviimise käigus selgitab tööandja välja, millised ohud töötaja tervisele töökeskkonnas on ja seejärel paneb paika tegevuskava, kuidas neid ohte vähendada. Muu hulgas selgub, kes ja millal peavad läbima tervisekontrolli, kellele tuleb väljastada isikukaitsevahendid, millised ohutusmärgid tuleb töökeskkonda paigaldada ja muu taoline.
1. septembriks peavad kõik riskianalüüsid koos tegevuskavaga olema sisestatud tööinspektsiooni iseteeninduskeskkonda. Kui riskianalüüs on juba olemas, saab tööandja selle tööinspektsiooni iseteeninduskeskkonnas üles laadida.
Kui ettevõttel pole veel riskianalüüsi läbi viidud, saab selle teha iseteeninduskeskkonnas uue digitaalse töövahendi abil. Ettevõtte riskianalüüsi näeb üksnes sama ettevõtte esindaja, teised sellele infole ligi ei pääse.
Riskianalüüsi sisu ja kvaliteeti kontrollitakse siis, kui ettevõte satub tööinspektsiooni järelevalve valimisse. Varasemalt meedias ilmunud intervjuudes on tööinspektsioon öelnud, et kui ei ole tegi ohtliku tegevusalaga, siis tööinspektsioon kontrolli ei teosta. Kui aga näiteks ühemeheettevõtjana töötav inimene nakatab teist ühemeheettevõtjana töötavat isikud, siis seda vaadatakse kui tööõnnetust ja siis tahetakse näha ka riskianalüüsi.
* Sotsiaalministeerium täpsustas, et kohustus riskianalüüsi koostamiseks selleks tuleb tööohutuse- ja töötervishoiu seadusest, mille muudatus jõustus käesoleval kevadel.