Mati Sepp ja Eesti paatkond võitsid purjetamise Platu 25 klassi MM esikoha

Jaano Martin Ots
, toimetaja
Mati Sepp ja tema meeskond võitjatena Platu 25 maailmameistrivõistluste pjedestaalil Foto: Eesti Jahtklubide Liit

Täna lõppesid Leedus Nidas purjetamise Platu 25 klassi maailmameistrivõistlused. Eesti jaht Mati Sepaga roolis võitis regatil esikoha.

24.- 28. augustini Leedus peetud Platu 25 maailmameistrivõistlustel osales eesti paatkond koosseisus Mati Sepp, Janno Hool, Ago Rebane, Karl Kolk, Rufus Rytövaara. Eesti paatkond võitis kümnest võidusõidust viis ja kogus regatil 15 punkti. Teisena lõpetas regati Itaalia paat Francesco Laneraga roolis ja kolmanda koha saavutas Leedu paat Raimondas Šiugždinisega roolis. Kokku osales Platu 25 MM-l 32 paatkonda.

Mati Sepp ütles, et tegemist on väga sportiliku ja energilise paadiga, millega võistlemine nõuab meeskonnalt täit tähelepanu.

Võistluspurjetaja ja Platu 25 võitnud meeskonna kapten Mati Sepp.
 Võistluspurjetaja ja Platu 25 võitnud meeskonna kapten Mati Sepp. Foto: Eero Vabamägi

Platu 25, varem tuntud ka kui Beneteau 25 on 1990ndatel disainitud võistluspurjekas, millega võistlemiseks peavad purjekad olema täpselt ühesugused ehk tegemist on monotüüp-klassiga.

Platu 25 klassi purjekad Amuuri lahel 2019. aastal. Yuri Smityuk/TASS
Platu 25 klassi purjekad Amuuri lahel 2019. aastal. Yuri Smityuk/TASS Foto: Yuri Smityuk