T, 26.09.2023

Paavo Nõgene: värbame töötajaid ja loodame lähikuudel kasumisse jõuda

Erkki Erilaid
Facebook
Comments
Tallinki juht Paavo Nõgene uue laeva MyStar ristimisel Rauma laevatehases Soomes.
Tallinki juht Paavo Nõgene uue laeva MyStar ristimisel Rauma laevatehases Soomes. Foto: Sander Ilvest

Tallinki juht Paavo Nõgene rääkis Soomes Rauma tehases ettevõtte uue laeva MyStari ristimisel antud intervjuus, et ettevõte on reisimise taastudes hakanud varasemalt koondatud töötajaid tagasi palkama. Kui uusi reisipiiranguid ei kehtestata, loodetakse jõuda jooksvasse kasumisse juba selles kvartalis.

Olite sunnitud pandeemia-ajal kõvasti koondama – üle 3000 töötaja. Kuuldavasti olete suvel töötajaid juurde palganud. Teenindussektorist kostub, et töötajaid on raske leida, kuidas läks Tallinkil?

Tõepoolest oleme Eestis ligi 300 töötajat vähemalt suveks juurde värvanud. Kuna meile tulevad tagasi töötajad, kelle olime sunnitud varem koondama, siis töötajate leidmisel probleeme ei ole. Samuti on laevadel palgad märkimisväärselt paremad kui teenindussektoris keskmiselt. Lisaks meeldib inimestele töögraafik - kaks nädalat tööl ja kaks vaba. Vähetähtsaks ei saa pidada ka fakti, et paljudele meeldib mereromantika. Juhul, kui reisipiiranguid tuleb juurde, tuleb ilmselt taas koondama hakata. Vastukaaluks toob MyStari liinile jõudmine järgmisel aastal ligi 500 uut töökohta lisaks.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles