E, 6.02.2023

Hinnatõus muudab kodu ostmise keeruliseks

BNS
Hinnatõus muudab kodu ostmise keeruliseks
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Lehe tänava uusarendus
Lehe tänava uusarendus Foto: asum arhitektid

1Partner Kinnisvara juhi Martin Vahteri sõnul teeb hinnatõus paljudele lähiajal oma kodu ostmise keeruliseks, mistõttu tuleb vaadata üürituru poole.

Tallinna korteri ruutmeeter maksis juulis keskmiselt 2333 eurot, mis on 17 protsenti enam kui mullu samal ajal, selgus maa-ameti statistikast.

Vahteri sõnul tõusevad kinnisvara hinnad praegu pea kõikjal läänemaailmas. «Ka Tallinna korteri 17-protsendiline hinnatõus on viimase kümnendi üks kiiremaid,» märkis ta pressiteate vahendusel.

Hinnatõusu taga on tema sõnul ühest küljest kiiresti kasvav majandus ja palgad, teisalt ka ehitushindade tõus. «Samuti mõjutab turgu üleüldine ebaselgus koroonarindel, mis paneb inimesi oma vahendeid käegakatsutavasse varasse paigutama,» lisas Vahter.

Vahter märkis, et kui ehitusmaterjalide kättesaadavus stabiliseerub ning tulevik muutub selgemaks, siis peaks ka hinnatõus pidurduma. «Selge on see, et lõputult hinnad tõusta ei saa, sest ühel hetkel pole enam ostjaid,» nentis ta.

Juulis tehti Tallinnas kinnisvaraga kokku 1029 ostu-müügitehingut, mida on 1,2 protsenti vähem kui juunis, kuid 17 protsenti rohkem kui mullu samal ajal.

Juulis müüdi Tallinnas 751 korterit, mida on 4,6 protsenti vähem kui juunis. Korteri keskmine ruutmeetri hind tõusis kuuga 1,2 protsenti, 2333 euroni. Pealinna kalleim korter müüdi 935 000 euro eest.

«Tehingute arvu vähenemine on täiesti ootuspärane. Juulis taandus tehinguaktiivsus tavapärastele suvekuudele iseloomulikule tasemele, mil ostu-müügi tehingute arv jääb vahemikku 700–800,» märkis Vahter.

Juulis müüdi Tallinnas 35 hoonestatud elamumaa kinnistut, mis on üheksa võrra vähem kui varasemal kuul. Kalleim eramu müüdi 840 000 euro eest.

Möödunud kuul müüdi 16 elamumaa krunti, mis on võrreldes juuniga viie võrra enam. Kalleim krunt maksis 864 000 eurot.

Märksõnad
Tagasi üles