P, 3.12.2023

Tallinna lennujaam jõudis esimesel poolaastal napilt kasumisse

BNS
Facebook
Comments
Tallinna lennujaam.
Tallinna lennujaam. Foto: Konstantin Sednev

Tallinna lennujaam teenis vaatamata koroonaviiruse jätkuvale negatiivsele mõjule esimesel poolaastal ligikaudu 100 000 eurot puhaskasumit.

Esimesel poolaastal läbis Tallinna lennujaama ­­­­283 495 reisijat, mida oli 50 protsenti vähem võrreldes 2020. aasta sama perioodiga. Juulikuus tõusis reisijate arv rekordilise 158 349 reisijani, mis on suurim ühes kuus teenindatud reisijate arv alates eelmise aasta märtsist, teatas lennujaam.

Reisijate ja lennuoperatsioonide kasvule ning turismi mõningasele elavnemisele vaatamata on kontserni fookus jätkuvalt suunatud kulude efektiivsele majandamisele. Kontserni esimese kuue kuu äritulud kokku olid 18,1 miljonit eurot, mida on 2,1 miljoni euro võrra vähem kui eelmise aasta võrreldaval perioodil.

«Koroonaeelse aja ehk 2020. aasta esimese kahe kuu head tulemused annavad selles võrdluses tunda. Vähenenud müügitulu peamiseks põhjuseks oli lennundustulude väiksem laekumine, mis on tingitud lennuliikluse oodatust aeglasemast taastumisest,» ütles AS-i Tallinna Lennujaam juhatuse esimees Riivo Tuvike pressiteates.

Tuvikese sõnul on suvekuud ning mõningane viirusolukorra paranemine kaasa toonud nii lendude kui ka reisijate arvu kasvu, mis omakorda on parandanud ettevõtte majanduslikku olukorda.

Lisaks sellele oli tema sõnul suureks abiks ka töötukassa pakutud töötasu jätkutoetus, mida ettevõttel oli võimalik sel aastal kolmel kuul kasutada. «Vaatamata prognoositust paremale suvele näeme, et aasta teine pool saab tulema keeruline ning kriisist taastumist prognoosime jätkuvalt aastatel 2024–2025,» nentis Tuvike.

Samas toonitas ta, et vaatamata keerulisele ajale on oluline jätkata investeeringutega strateegiliselt olulistesse projektidesse. «Esimesel poolaastal tegime investeeringuid kogusummas 15,9 miljonit eurot. Meie jaoks on oluline jätkata töödega nii Tallinna lennujaama lennuliiklusalal kui ka pagasialal, kus uuendame pagasi sorteerimissüsteemi, lisaks sellele jätkuvad tööd ka Pärnu lennujaamas,»ütles Tuvike.

Juulis lisandusid otselennud Zürichisse Šveitsis ja Roomasse Itaalias. Kokku toimusid lennud 27 erineval regulaarliinil. Tellimuslendudest olid kõige populaarsemad Türgi, Bulgaaria ja Kreeka sihtkohad.

«On näha, et inimesed jätkuvalt soovivad reisida ning uusi ja positiivseid emotsioone kogeda. Tänaseks on paljud kätte saanud ka oma teise vaktsiinisüsti, mis Euroopa Liidu siseselt teeb reisimise palju lihtsamaks. Siiski on oluline, et kõik inimesed viiksid end enne reisile minekut kurssi sihtriiki sisenemise nõuetega ja seda erilise hoolega siis, kui reisitakse väljapoole Euroopa Liitu või läbitakse mõnd transiitriiki. Siinjuures soovitan kõigil tutvuda informatsiooni Reisi Targalt või Re-open EU lehtedel,» toonitas Tuvike.

Juulis teenindati kokku ­­­­2662 lendu, mis teeb keskmiselt 86 maandumist ja õhkutõusu päevas. Seitsme kuu kokkuvõttes on lennujaama läbinud 441 844 reisijat ning toimunud 12 387 maandumist ja õkhutõusu.

2020. aastal läbis Tallinna lennujaama 863 585 reisijat, mida oli 74 protsenti vähem kui aasta varem. Lennujaam jäi mullu 2 miljoni euroga kahjumisse, mis oli prognoositust siiski parem tulemus. Käive langes aastaga 56 protsenti 20,6 miljonile eurole.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles