K, 30.11.2022
Börsi ja krüptoturu hinnad toob sinuni

Raport: pea 30 protsenti ELi elanikest ei saa endale puhkust lubada

AFP/BNS
Raport: pea 30 protsenti ELi elanikest ei saa endale puhkust lubada
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Töötamine. Pilt on illustratiivne.
Töötamine. Pilt on illustratiivne. Foto: Petra Schneider-Schmelzer via www.imago-images.de

Umbes 28 protsenti Euroopa Liidu elanikest ei saa endale lubada nädalast puhkust, selgus esmaspäeval Euroopa Ametiühingute Konföderatsiooni (ETUC) uuringust.

Nende seas, kes elavad vaesusriski piiril või sellest allpool, sealjuures miljonid madalapalgalised töölised, pensionärid ja töötud, on see osakaal 59,5 protsenti, selgus uuringust.

«Kuigi puhkuse saamise võimalus on viimase kümne aasta jooksul kasvanud, siis suurem osa madala sissetulekuga peredest nende sekka ei kuulu,» seisis ETUC-i raport. Seadusjärgne miinimumpalk jätab töötajad vaesusohtu vähemalt 16 ELi liikmesriigis. 

Inimesi peetakse vaesusohus olevaks, kui nad teenivad alla 60 protsendi mediaansissetulekust. ELi andmetel kuulub sellesse kategooriasse 22 miljonit töötajat.

ETUC-i teatel on kõrgeim osakaal vaesusohus inimesi, kes ei saa endale puhkust lubada, Kreekas (88,9 protsenti). Kreekale järgnevad Rumeenia 86,8 protsendi, Horvaatia 84,7 protsendi ja Küpros 79,2 protsendiga.

Hinnanguliselt ei saa endale puhkust lubada seitse miljonit itaallast, 4,7 miljonit Hispaania, 4,3 miljonit Saksa ja 3,6 miljonit Prantsuse töötajat.

ETUCi asepeasekretäri Esther Lynchi sõnul ei peaks puhkus olema vaid rikkamate luksus.

ETUC toetab ka ELis arutusel direktiivi, millega tahetakse tagada ka kogu ühenduses piisavalt kõrged miinimumpalgad. Euroopa Parlament arutab seadusandlust puhkuselt naastes.

Märksõnad
Tagasi üles