K, 29.03.2023

Klavani osalusega ehitusfirma jõudis kasumisse

PM Majandus
Klavani osalusega ehitusfirma jõudis kasumisse
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Äripartnerid Ragnar Klavan (vasakul) ja Verstoni tegevjuht Veiko Vesikimäe (paremal).
Äripartnerid Ragnar Klavan (vasakul) ja Verstoni tegevjuht Veiko Vesikimäe (paremal). Foto: Dmitri Kotjuh / Järva Teataja

Teedeehituskontsern Verston teenis mullu 24,3 miljoni euro suuruse müügitulu juures 380 000 eurot kasumit.

Kahel eelneval aastal oli Verston tegutsenud kahjumlikult: 2019. aastal sai Verston 646 000-eurose kahjumi, aasta varem jäädi miinusesse 461 000 euroga.

Ettevõtte tegevjuhi Veiko Veskimäe sõnul mõjutas koroonaviirus eelmisel aastal tugevalt kogu majandus- ja ettevõtluskeskkonda, sealhulgas ka teedeehitusvaldkonda, kuid Verstoni jaoks kujunes aasta kokkuvõttes edukaks. «Suutsime kujunenud olukorrale kiiresti reageerida ja tegime ettevõtte juhatusega vajalikke otsuseid, et kindlustada mahukas tööde portfell ning viia kulud ja tulud vastavusse tekkinud olukorraga. Tänu sellele õnnestus meil lõpetada tegevusaasta kasumis,» kirjeldas Veskimäe.

2020. aasta lõpus osales Verstoni emaettevõte Verston Holding edukalt AS Eesti Teed erastamise protsessis, mille tulemusel omandas Verston 100%-liselt Eesti Teede aktsiad. Käesoleva aasta 1. juunil liitusid ettevõtted ühise ärinime Verston OÜ alla.

«Liitumise tulemusena saavutasime arvestatava positsiooni Eesti teedeehitus- ja korrashoiuturul ning Verston kasvas üheks suuremaks taristuehituse ja -hoolduse kontserniks Eestis. Liitumine toob Verstoni jaoks 2021. aastal kaasa ärimahtude rohkem kui kahekordse kasvu,» lisas Veskimäe.

Verston OÜ omanikud on võrdselt 45 protsendiga Veiko Veskimäe ja Erkko Saluste, 10 protsenti ettevõttest kuulub jalgpallur Ragnar Klavanile.

Märksõnad
Tagasi üles