Eestlaste huvi välismaale reisida on kõrge, soomlased on passiivsemad

Copy
DFDSi laev Optima Seaways.
DFDSi laev Optima Seaways. Foto: DFDS Seaways

Laevafirma DFDS juunis läbi viidud uuringust paistab silma Eesti inimeste kasvav optimism nii reisimise, üleüldise elukorralduse kui ka oma rahaliste võimaluste suhtes. Tallinki hinnangul on tõusnud ka rootslaste reisiaktiivsus, kuid soomlased on passiivsemad.

Laevafirma poolt Eestis, Lätis, Leedus ja Rootsis tehtud küsitlusest selgus, et erinevalt oma balti naabritest on eestlased kevadega võrreldes positiivsemalt meelestatud. Kui Lätis ja Leedus on kasvamas inimeste arv, kes arvavad, et kriisieelne normaalsus ei naase kunagi, siis Eestis on trend vastupidine. Siiski usub 23 protsenti eestlastest, et koroonapandeemia muudab elukorraldust jäädavalt. Kriisis kergete piirangute kehtestamisega silma paistnud Rootsis jagab seda arvamust kõigest kolm protsenti uuringus osalenutest.

«Seda, kuidas mõjutab koroonakriis reisiharjumusi pikaajaliselt, ei oska täna keegi öelda. Meil tuleb õppida elama uue normaalsusega ning teha reisimisel valikuid, mis võtaksid arvesse nii enda kui teiste ohutuse,» kommenteeris laevafirma DFDS Eesti turundusspetsialist Merje Vari.

Tagasi üles