TS Laevad vedas Tõllu õnnetusele vaatamata rekordarvu reisijad

PM Majandus
Copy
Parvlaev Regula.
Parvlaev Regula. Foto: Tairo Lutter

Lõppenud nädalal ehk perioodil 19-25 juuli teenindas TS Laevad vaatamata parvlaevaga Tõll juhtunud õnnetusele ning liinilt eemalolekule rekordarvu reisijad.

Möödunud nädalal teenindas TS Laevad kahel liinil kokku 102 851 reisijat ja viis üle Väinamere rekordilised 42 026 sõidukit. Reisijaid oli 1% rohkem kui nädal varem, sõidukeid aga sama palju kui nädal varem.

TS Laevade juhatuse esimehe Indrek Randveeri sõnul teenindati eelmisel nädalal Rohuküla-Heltermaa liinil rekordilised 34 148 reisijat ja viidi üle rekordilised 12 977 sõidukit.

«Reisijaid oli Hiiumaa liinil 5% rohkem kui nädal varem, sõidukeid aga 4% rohkem. Seejuures püstitati 23. juulil Rohuküla-Heltermaa liini päeva rekord teenindades kahes suunas 2124 sõidukit,» ütles Randveer.

Tema sõnul suutis TS Laevade meeskond kriisiolukorras teha head tööd, mahutades sõidukeid laeva ülima täpsusega. «Laupäeval ja pühapäeval ei pidanud enamik reisijaid sadamates pikalt ootama. Tegime pühapäeva öösel Heltermaalt ka lisareisi, et kõik soovijad üle vedada. See annab kinnitust, et inimesed pääsesid Hiiumaale suve nautima ning ka saarelt ära,» lisas laevafirma juht.

Virtsu-Kuivastu liinil teenindati samal perioodil 68 703 reisijat ja viidi üle 29 049 sõidukit, mis on 1% vähem kui nädal varem.

«Täna, 26. juulil soovib saartele reisida samuti suur hulk sõidukitega reisijad. Ooteaeg Rohuküla sadamas võib olla 1,5-3 tundi ning Virtsu sadamas kuni 2 tundi. Kuivastu ja Heltermaa sadamas hetkel pikki järjekordi pole. Kinnitame, et viime päeva lõpuks kõik soovijad üle,» lisas Randveer.

TS Laevade parvlaevaga Tõll juhtus 22. juulil õnnetus, mille tõttu on laev Virtsu-Kuivastu liinilt eemal tõenäoliselt 10. augustini. 24-26. juulil teenindavad Virtsu-Kuivastu liini parvlaevad Piret ja Tiiu, Rohuküla-Heltermaa liini parvlaevad Leiger ja Regula.

Tagasi üles