Parvlaevad Tiiu ja Regula hakkavad kahel liinil sõitma vahetustega

Brita-Maria Alas
, ajakirjanik
Copy
Parvlaev Tiiu Heltermaa sadamas.
Parvlaev Tiiu Heltermaa sadamas. Foto: Kristjan Teedema / Tartu Postimees

TS Laevad otsustas, et kuni parvlaev Tõll on remondis, tehakse parvlaevade Tiiu ja Regulaga vangerdused - nädala sees sõidab Tiiu Hiiumaa liinil, nädalavahetuseks aga vahetab Saaremaa liinil sõitva Regula välja. 

TS Laevad otsustas 27. juulist 29. juulini saata Rohuküla-Heltermaa liinile parvlaevad Tiiu ja Leiger ning Virtsu-Kuivastu liinile parvlaevad Piret ja Regula.

Ööl vastu reedet toimub taas parvlaevade vahetus: Tiiu suundub Saaremaa ning Regula Hiiumaa liinile.

TS Laevade juhatuse esimehe Indrek Randveeri sõnul tehti põhjaliku analüüsi tulemusel otsus tuua homsest Tiiu tagasi Hiiumaa liinile ning Regula Saaremaa liinile, reedel aga laevade asetust taas pühapäevani muuta.

«Otsus sündis suursaarte turismi, kohalikke ja ka ettevõtlust silmas pidades,» põhjendas Randveer. «Nädala keskel on suuremad laevad Rohuküla-Heltermaa liinil vajalikumad kui Kuivastu-Virtsu liinil, sest selliselt saab toimuda mõlema saare kaubavedu suuremate kahjudeta. Analüüsides selle nädala veokite piletite arvu näeme, et Hiiumaa liinil on reisi kohta keskmisel 8 veokit ning Saaremaa liinil 2,2 veokit,» selgitas ta ja lisas, et arvestades Hiiumaa liini reisigraafikut soovitakse vältida veokite liiga pikka ooteaega, mis mõjuks ka kaubavedudele. 

«Tänu lühemale reisile ning tihedamale graafikule võib selle lahenduse puhul kujuneda veokite ooteaeg Saaremaa liinil kuni pooleteisetunniseks, mis veel kaubavedusid oluliselt ei mõjuta,» täpsustas Randveer. 

Suurem laev Tiiu on praeguses olukorras tema sõnul hädavajalik Virtsu-Kuivastu liinil reedest pühapäevani, kuna Saaremaale ja Muhumaale suundub nädalavahetusel oluliselt rohkem reisijaid kui Hiiumaale.

«Küll aga lisame nädalavahetusel Hiiumaale reisimiseks mõlemal suunal täiendavaid väljumisi, millele saab reisi ette broneerida. Kinnitame ka, et igal päeval viime üle kõik soovijad, kedagi laevast maha ei jäeta,» lisas Randveer.

Reisijate teenindamine toimub tavapäraselt, mis tähendab, et pääs soovitud reisile on tagatud varem ette ostetud sõiduki e-piletiga. TS Laevad tuletab meelde, et suursaartele saab reisida ka liinibussi või lennukiga.

Pühapäeva, 1. augusti öösel vastu esmaspäeva suundub parvlaev Regula tagasi Saaremaa liinile ning Tiiu Hiiumaa liinile.

TS Laevade parvlaevaga Tõll juhtus 22. juulil õnnetus, mille tõttu on laev Virtsu-Kuivastu liinilt eemal tõenäoliselt 10. augustini. Õnnetuse põhjuseid veel uuritakse.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles