T, 26.09.2023

TS Laevad kinnitas: Hiiumaa liini põhilaev saadetakse Virtsu-Kuivastu liinile

Meinhard Pulk
, toimetas
Facebook
Comments
Foto: Mihkel Maripuu

TS Laevad otsustas vahetada Rohuküla-Heltermaa liini põhilaeva Tiiu Virtsu-Kuivastu liinil sõitva parvlaeva Regula vastu alates laupäevast. Vahetuse eesmärk on parvlaeva Tõll õnnetuse tõttu tekkinud keerulises olukorras tagada kõige optimaalsem reisijate vedu TS Laevade opereeritavatel liinidel.

TS Laevade juhatuse esimehe Indrek Randveeri sõnul otsustati kriisiolukorras parimaks lahenduseks Hiiumaa liini ühe põhilaeva ning asenduslaeva Regula vahetus.

«Alates laupäeva hommikul esimesest reisist teeb parvlaev Regula Rohuküla-Heltermaa liinil Tiiu asemel graafikujärgseid reise ning Hiiumaa liinilt Virtsu-Kuivastu liinile toodud parvlaev Tiiu sõidab graafiku järgi seal,» teatas Randveer. «Kui jätaksime Regula nädalavahetuseks sõitma Saaremaa liinile kasvaksid sõidukitega reisijatel ooteajad väga pikaks.»

Tema sõnul pole Rohuküla-Heltermaa liini nädalavahetuse reisid veel täis müüdud. Suursaarte ja mandri vahel on eesootaval nädalavahetusel mõistlik reisida ka liinibussiga, kuna bussid pääsevad laevale eelisjärjekorras. Bussides veel kohti on ning transpordiameti palvel lisatakse lähipäevadeks ka bussireise juurde.

22. ja 23. juulil teenindavad Virtsu-Kuivastu liinil reisijaid parvlaevad Piret ja Regula vabagraafiku alusel. Reisijaid teenindatakse sadamas elavas järjekorras. Etteostetud e-piletid kehtivad, kuid üldjärjekorras.

TS Laevad lubab nii Virtsu-Kuivastu kui ka Rohuküla-Heltermaa liinil kriisiolukorras sõita nii kaua kui kõik sadamasse saabunud on üle veetud. 

Parvlaev Regula sõidab ühe põhilaeva asemel Hiiumaa liinil 24. juulist 26. juulini. Edasise osas teeb TS Laevad otsused lähiajal.

21. juulil juhtus Kuivastu sadamas parvlaevaga Tõll õnnetus vanemtüürimehe vahetuse ajal. Õnnetuse põhjuste väljaselgitamisega tegeletakse. TS Laevad annab täpsema info nii pea, kui see on võimalik. Õnnetuses inimesed kannatada ei saanud, üks sõiduk sai kergeid kahjustusi.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles