R, 29.09.2023

Finantsinspektsioon hoiatab tegevusloata pensioniraha kiirelt välja maksva firma eest

BNS
Facebook
Comments
Lisaks kohtutäiturite käes olevatele võlgadele on veel sellised võlad, mille sissenõudmistega tegelevad ettevõtted ja asutused ise või inkassoettevõtted.
Lisaks kohtutäiturite käes olevatele võlgadele on veel sellised võlad, mille sissenõudmistega tegelevad ettevõtted ja asutused ise või inkassoettevõtted. Foto: Michael Longmire/ Unsplash

Finantsinspektsioon (FI) hoiatab avalikkust tegevusloata krediidi vahendamises ja investeerimisteenuse osutamises kahtlustatava Vabaks OÜ eest.

Möödunud aasta lõpus asutatud Vabaks OÜ haldab Vabaks.ee platvormi, mille eesmärk on ettevõtte veebilehe kohaselt pensioniraha vabastamine, tuues kokku teisest sambast väljuda soovijad ja investorid, kes seda rahastavad. Raha saaja peab maksma 16 protsenti teenustasu juba tulumaksustatud summast, lisaks lepingutasu ja lepingu valitsemise tasu.

Tänavu mai lõpus pidas keskkriminaalpolitsei ettevõtte asutajad ja juhatuse liikmed Marko Vaigu ja Ahto Aavat tegevusloata majandustegevuses ja investeerimiskelmuses kahtlustatavatena kinni. Politsei ja prokuratuuri andmetel on ühing esitanud avalikkusele eksitavat infot oma tegevuse ja investeerimisvõimaluste kohta.

Juuni algul teatasid Vaigu ja Aava kaitsjad, Lextali vandeadvokaat Oliver Nääs ja PwC Legali vandeadvokaat Indrek Leppik, et peavad FI esitatud kuriteokaebust põhjendamatuks. Nende hinnangul ei vaja portaal tegutsemiseks finantsinspektsioonilt luba ning nad esitavad halduskohtule vastava tuvastuskaebuse.

Nimekiri ettevõtetest, kellel on finantsinspektsiooni poolt antud tegevusluba või kes võivad Eestis piiriüleselt teenuseid osutada, on leitav inspektsiooni kodulehelt.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles