P, 26.03.2023

EstateGuru tulud ja laenumahud mitmekordistusid

Postimees
EstateGuru tulud ja laenumahud mitmekordistusid
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Estateguru kaasasutaja Marek Pärtel.
Estateguru kaasasutaja Marek Pärtel. Foto: Sander Ilvest

EstateGuru laenumahud jätkasid tugevat ja stabiilset kasvu kogu teise kvartali vältel.

Eelmise aasta sama perioodiga võrreldes kasvasid platvormi laenumahud teises kvartalis 180% (16,5 mln eurolt 46,2 mln euroni) ja tulud suurenesid 133% (0,73 mln eurolt 1,7 mln euroni).

Turgudest panustas kõige rohkem Saksamaa (15,2 mln €), järgnes Eesti (12,9 mln €). Samuti lisandus järjekindlalt uusi investoreid: 2020. aasta teise kvartaliga võrreldes tuli neid juurde 28% rohkem (6200 uut investorit 2020. aasta ja 7935 uut investorit 2021. aasta II kvartalis).

Kõige rohkem ehk 1799 uut investorit liitus Saksamaalt. Suuruselt järgmised grupid olid Eesti, Itaalia, Leedu, Hollandi, Hispaania ja Portugali investorid. Kokku andsid oma panuse 108 riigist pärit investorid.

2021. aasta teise kvartali jooksul teenisid investorid 3,4 mln eurot intresse (2020. a II kvartalis 2,4 mln €). 2021. aasta teises kvartalis rahastati 234 projekti kokku 46,2 mln euro eest (võrdluseks 2020. aasta II kvartalis 182 projekti 16,5 mln € eest). Tagastatud laenude keskmine tootlus ulatus 2021. aasta II kvartalis 10,8%-ni.

«Üks teise kvartali tipphetki oli meie kampaania Seedrsi platvormil. Tänu investorite tohutule huvile ületas kampaania 500 000 euro suuruse miinimumeesmärgi 260% ning suleti 1,3 miljoni euro peal. Saavutada 40-päevase kampaania maksimumeesmärk kõigest nelja päevaga andis meie tiimile tugeva signaali, et meie investorid usaldavad meie valitud kurssi. Oleme selle eest väga tänulikud ning loodame, et saame neid ka tulevikus positiivselt üllatada,» ütleb EstateGuru kaasasutaja ja tegevjuht Marek Pärtel.

«Rõõm on tõdeda, et meiega liitub nii palju andekaid inimesi. Oleme arengufaasis, kus toimub ärimudeli väga kiire ja intensiivne laiendamine. Seda saab ellu viia kirglike ja karismaatiliste professionaalidega, kellega koos alternatiivse finantseerimise valdkond uuele tasemele viia. Hetkel keskendume oma laienemisplaanidele ning valmistame ette esimesi projekte Ühendkuningriigis ja Hollandis,» kommenteerib Pärtel EstateGuru 2021. aasta teise poole plaane.

EstateGuru on juhtiv üleeuroopaline platvorm, mis pakub kinnisvaratagatisega laene väikese ja keskmise suurusega ettevõtetele ning hoolikalt valitud investeerimisvõimalusi rahvusvahelisele investorite kogukonnale. Arendatakse kinnisvara rahastamise ja investeeringute digitaalset piirideta ökosüsteemi, mis toimiks kogu Euroopas ja kaugemalgi. Ühendades eri turgude teenusepakkujad, väikesed ja keskmise suurusega ettevõtted ning investorid ühtseks toimivaks turuks, pakutakse teiste finantsinstitutsioonidega võrreldes unikaalset lahendust – lihtsat piiriülest digitaalset teenust laenuvõtjatele ja investoritele. Tiimi kuulub 60 inimest 13 rahvusest. Nende töökohad asuvad Tallinnas (peakontor), Riias, Vilniuses, Helsingis, Londonis, Berliinis ja Amsterdamis.

Märksõnad
Tagasi üles