Märkimisväärse panuse majanduskasvu peaks andma taaste- ja vastupidavusrahastu. Taaste- ja vastupidavusrahastu poolt prognoosiperioodil toodetav jõukus on eelduste kohaselt umbes 1,2 protsenti EL-i 2019. aasta reaalsest SKP-st. Kasvuimpulsi eeldatav suurus püsib võrreldes eelmise prognoosiga põhimõtteliselt sama, kuna viimaste kuude jooksul ametlikult esitatud riiklikest taaste- ja vastupidavuskavadest pärinev teave kinnitab üldiselt kevadel antud hinnangut.
Suuremaks prognoositakse ka selle ja järgmise aasta inflatsiooni. Eeldatakse, et energia ja kaupade hinnatõus, piiratud võimsusest ning teatavate sisendite ja toorainete nappusest tulenevad kitsaskohad tootmises ja elav nõudlus nii kodu- kui ka välismaal avaldavad tarbijahindadel sel aastal tõususurvet. 2022. aastal peaks see surve järk-järgult kahanema sedamööda, kuidas tootmisvõimsust piiravad probleemid lahendatakse ning pakkumine ja nõudlus ühtivad.
Nüüd prognoositakse niisiis, et sel aastal on inflatsioon EL-is keskmiselt 2,2 protsenti (+0,3 protsendipunkti võrreldes kevadprognoosiga) ja 2022. aastal 1,6 protsenti (+0,1 protsendipunkti). Euroala inflatsiooniprognoos 2021. aastaks on keskmiselt 1,9 protsenti (+0,2 protsendipunkti) ja 2022. aastaks 1,4 protsenti (+0,1 protsendipunkti).
Kasvuväljavaadetega seotud ebakindlus ja riskid on suured, kuid üldiselt tasakaalus.
Uute viirusetüvede tekkest ja levikust tingitud riskid rõhutavad seda, kui oluline on vaktsineerimiskampaaniaid veelgi hoogustada. Majandusriskid on eelkõige seotud kodumajapidamiste ja firmade reaktsiooniga muudatustele piirangute vallas.
Kui tarneprobleemid püsivad oodatust kauem ja hinnasurve annab ennast tarbijahindades rohkem tunda, võib inflatsioon osutuda prognoositust suuremaks.
See prognoos põhineb tehnilistel eeldustel vahetuskursi, intressimäärade ja kaubahindade kohta 26. juuni seisuga. Kõigi muude sisendandmete puhul, sealhulgas valitsuste poliitika kohta tehtavate eelduste puhul, võetakse prognoosis arvesse teavet 28. juuni seisuga Kui uusi poliitikameetmeid ei ole usaldusväärsel viisil teatavaks tehtud ja piisavalt täpselt kirjeldatud, eeldatakse prognoosides, et poliitikat ei muudeta.
Euroopa Komisjon avaldab igal aastal kaks täiemahulist prognoosi ning kaks vaheprognoosi. Vaheprognoosides käsitletakse kõigi liikmesriikide aastast ja kvartali SKP-d, inflatsiooni nii käesoleval kui ka järgmisel aastal ning EL-i ja euroala koondnäitajaid.
Euroopa Komisjoni järgmine majandusprognoos on 2021. aasta sügisene majandusprognoos, mis on kavas avaldada 2021. aasta novembris.