N, 21.09.2023

Tallinna lennujaama reisijate arv püstitas pandeemiaaja rekordi

PM Majandus
Facebook
Comments
Tallinna lennujaama kommertsjuht Eero Pärgmäe.
Tallinna lennujaama kommertsjuht Eero Pärgmäe. Foto: Pilt videost

Juunis läbis Tallinna lennujaama 97 912 reisijat, mis on suurim ühes kuus teenindatud reisijate arv alates koroonapandeemia algusest. See ületab eelmise aasta juuni taset ligi neli korda ning eelmise kuu reisijate arvu ligi kaks korda.

Tallinna lennujaama kommertsjuhi Eero Pärgmäe sõnul on hea meel näha reisimisvõimaluste ning nõudluse märgatavat kasvu. «Hea meel on tõdeda, et Tallinna lennujaamas käib jälle elu ning inimesed, kes on piirangute tõttu pikalt kodus pidanud olema, on taas lennureisid üles leidnud. Suurt huvi reisimise vastu kinnitavad ka lennufirmad, kes tihendavad suure nõudluse tõttu juba lennugraafikuid ning avavad ka uusi liine. Otselendude eelistamise kinnituseks võib pidada ka huvi kasvu tšarterlendude vastu, mida kasutas 21 protsenti kõigist reisijatest.»

Pärgmäe sõnul on jätkuvalt oluline teha kodutööd ning viia end enne reisile suundumist kurssi sihtriigi nõuetega.

«Alates 1. juulist on Euroopa Liidus kasutusel ühtne Covidi digitõend, mida aktsepteerivad kõik ELi liikmesriigid ning lisaks Liechtenstein, Island ja Norra. Ühtne tõend lihtsustab kindlasti reisimist ning soovitus on ennast enne reisile asumist kindlasti vaktsineerida. Kõik Euroopa Liidu liikmesriigid on nõustunud leevendama kehtestatud piiranguid kooskõlastatult ning hoiduma täiendavate piirangute kehtestamisest, välja arvatud juhul, kui see on rahva tervise kaitseks vajalik,» rääkis Pärgmäe ning lisas, et seetõttu on oluline tutvuda nii sihtriigi kui ka vajadusel transiitriigi nõuetega, et kindlustada võimalikult sujuv lennureis.

Juunis lisandusid otselennud Viini ja Dublinisse (Ryanair) ning Nice’i (AirBaltic), lisaks alustas Norwegian lende Tallinna ja Oslo vahel. Kokku toimusid lennud 25 erineval regulaarliinil. Juuli algusest lisandusid otselennud Zürichisse Šveitsis ja Rooma Itaalias. Tellimuslendudest olid kõige populaarsemad Türgi, Bulgaaria ja Kreeka sihtkohad.

Juunis teenindati kokku 2424 lennuoperatsiooni, mis teeb keskmiselt 80 maandumist ja õhkutõusu päevas.

Poole aasta kokkuvõttes on lennujaama läbinud 283 495 reisijat ning toimunud 9725 lennuoperatsiooni.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles