Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Börsidel oli imeline esimene poolaasta

New Yorgi börsil oli juuni viimasel päeval põhjust rõõmustamiseks.  FOTO: Brendan Mcdermid

Äsjalõppenud poolaasta oli turgudel erakordne väga mitmes mõttes. Esiteks oli tegemist aastakümnete ühe parema poolaastaga. USA aktsiaindeksil S&P 500 oli see paremuselt teine alates 1998. aastast, Tallinna börsiindeksi tõus oli äsja veerandsaja-aastaseks saanud börsiajaloo paremuselt neljas.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Tallinna börsiindeks OMXT kerkis selle aasta esimesel poolel 23,3 protsenti, kusjuures nii esimese kui ka teise kvartali tõus oli üsna võrdne, vastavalt 11,7 ja 10,3 protsenti. Nii suur esimese poolaasta tõus oli 2010. aastal (28,5 protsenti), mil sai selgeks, et Eesti ühineb Euroopa rahaliiduga ning võtab kasutusele euro, 2005. aastal (34,8 protsenti), mil Swedbank võttis üle Hansapanga, ja 1977. aastal (72,5 protsenti), mil kulmineerus esimene börsibuum.

USA aktsiaturgude liikumist peegeldav S&P indeks kerkis aasta algusest 14,4 protsenti, mis on selle paremuselt teine esimene poolaasta alates 1998. aastast. Vaid 2019. aasta esimesel poolel kerkis indeks rohkem – 17,4 protsenti, kirjutab investeerimisajakiri Barron’s.

Tagasi üles
Back