N, 2.02.2023

TS Laevad teenindas jaaninädalal rekordarvu reisijaid

Postimees
TS Laevad teenindas jaaninädalal rekordarvu reisijaid
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Parvlaev Tiiu Heltermaa sadamas.
Parvlaev Tiiu Heltermaa sadamas. Foto: Mihkel Maripuu

TS Laevad teenindas jaaninädalal kahel liinil kokku rekordilised 93 132 reisijat ja viis üle Väinamere 36 744 sõidukit.

TS Laevade juhatuse esimehe Indrek Randveeri sõnul teenindas TS Laevad tänavu perioodil 21.-27. juuni 12% rohkem reisijaid ja viis üle Väinamere 11% enam sõidukeid kui aasta tagasi ning 3% rohkem reisijaid ja 9% enam sõidukeid kui varasema rekordilise jaaninädala ajal 2019. aastal.

«Tänavu jäi jaanipäev nädala keskele, mis võimaldas inimestel reisid nädalapäevade peale kenasti ära jagada, tänu millele ei tekkinud sadamates ka väga pikki järjekordi. Järjekordi aitasid vältida ka Virtsu-Kuivastu liinil abiks olnud parvlaev Regula, graafikusse lisatud reisid ning see, et suures osas reisiti jaaninädalal e-piletitega,» kirjeldas Randveer.

TS Laevad teenindas jaaninädalal Virtsu-Kuivastu liinil 66 472 reisijat ja viis üle 26 610 sõidukit, reisijate arv oli mullusest 16% suurem ning sõidukite arv 14% suurem. Võrreldes 2019. aasta jaaninädalaga oli tänavu liinil 2% vähem reisijaid, kuid 5% rohkem sõidukeid.

Rohuküla-Heltermaa liinil teenindas TS Laevad möödunud nädalal rekordilised 26 660 reisijat ja viis üle 10 134 sõidukit. Võrreldes mullusega oli nii reisijaid kui sõidukeid 4% rohkem. Võrreldes 2019. aasta jaaninädalaga oli tänavu liinil 15% rohkem reisijaid ja 19% rohkem sõidukeid.

«Möödunud nädal on siiani käesoleva aasta kõige reisijaterohkem ning 22. juuni ka kõige reisijaterohkem päev. Täname reisijaid selle toimeka nädala eest ja oleme valmis rahvarohketeks juulikuu nädalavahetusteks,» lisas Randveer.

TS Laevad opereerib parvlaevaliiklust Rohuküla-Heltermaa ning Virtsu-Kuivastu liinil alates 1. oktoobrist 2016.

Märksõnad
Tagasi üles