Videote autoriks on Atajurt – Kasahstanis baseeruv inimõigusi kaitsev organistatsioon, kelle kanalilt eemaldati ligi tosin videot ja ühel hetkel koguni terve kanal. Seda põhjendati väitega, et need videod rikuvad platvormi hea tava reegleid, kuigi videotes rääkisid inimesed oma lähedaste kadumisest ähmastel asjaouludel Xinjiangi piirkonnas. Youtube´i sõnul seisnes probleem selles, et inimesed näitasid videotes oma isiklikke dokumente tõestamaks, et nad suguluses kadunud Xinjiangi residentidega.
Pärast apellatsiooni taastas Youtube osa videotest, aga ei seletanud, miks mõni ikkagi jäi mahavõetuks. Platvorm palus organisatsioonil hägustada inimeste dokumendid videos, kuid kanali omaniku sõnul see kahjustaks see videote usaldusväärsust.
Märkimisväärne on see, et videote mahavõtmine ei toimunud läbi Youtube enda modereerimise, vaid vihje tuli välistelt allikatelt. Atajurti sõnul on nad mures, et vihjed tulid eesmärgiga maha võtta Hiina-vastaseid lugusid Xinjiangi piirkonna õuduste kohta. Niiviisi jäi Youtube vahelüliks kahe ideoloogia vahel ning võis tahtmatult aidata maha matta kuritegusid.