P, 1.10.2023

Eften toob turule uue laiapõhjalise kinnisvarafondi

Tõnis Oja
, majandusajakirjanik
Facebook
Comments
Eften Capitali jaeärisuuna juht Kristjan Tamla.
Eften Capitali jaeärisuuna juht Kristjan Tamla. Foto: Konstantin Sednev

Eesti jaeinvestoril oli seni kinnisvarasse investeerimiseks võimalik kas korteri rentimine või mõni väiksem ja piiratud strateegiaga kinnisvarafond, milleks on börsil noteeritud Baltic Horizoni kinnisvarafond ja samuti börsil noteeritud kinnisvarafond Eften III. Mõlemad on aga orienteeritud üsna kitsale kinnisvarasektorile. Näiteks börsil noteeritud Efteni III fond keskendub suuresti kuni kümne miljoni euro väärtusega objektidele.

Alates möödunud teisipäevast on aga kõikidel huvilistel võimalik märkida Efteni uude kinnisvarafondi – mida selle juht Kristjan Tamla on nimetanud fondifondiks – osakuid. Fondi ametlik nimetus on Eften United Property Fund.

«Esimesena Eestis investeerib fond Balti riikide kinnisvara kõigisse segmentidesse: ärikinnisvara (logistika, bürood, kaubandus jms), elukondlik kinnisvara (üürikorterid), kinnisvaraga seotud infrastruktuur ning kinnisvara arendusprojektid,» selgitas Eften Capitali jaeäri suuna juht Kristjan Tamla. «Meie ambitsioon on kujundada fondist omalaadne Balti kinnisvaraturu indeks, mille investeeringud on hajutatud üle kogu kinnisvarasektori», lisas ta.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles