N, 2.02.2023

Tallinki laevad muutuvad ujuvateks vaktsineerimispunktideks

Postimees
Tallinki laevad muutuvad ujuvateks vaktsineerimispunktideks
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Megastar on üks kahest Tallinki laevast, mille peal neljapäeval ja reedel koroonavastu vaktsineerida saab.
Megastar on üks kahest Tallinki laevast, mille peal neljapäeval ja reedel koroonavastu vaktsineerida saab. Foto: Mihkel Maripuu / Postimees

Tallink avab koostöös meditsiinikeskusega Confido järgmise nädala neljapäeval ja reedel Tallinki Eesti ja Soome vahel reisivatele klientidele võimaluse end koroona vastu vaktsineerida.  

Vaktsineerimise võimalust pakutakse Eesti isikukoodiga vähemalt 18-aastastele inimestele laevadel Star ja Megastar Helsingi-Tallinna liini väljumistel neljapäeval kell 19.30 ja 22.30 ja reedel kell 10.30, 13.30, 16.30, 19.30 ja 22.30 Helsingist väljuvatel reisidel. Vaktsineerimiseks kasutatakse Jannsensi ühedoosilist vaktsiini.  

Terviseamet on laevadel vaktsineerimise heaks kiitnud ning laevad vastavad kõikidele vaktsineerimiskeskustele seatud nõuetele. Laevadel on vaktsineerimise läbiviimiseks eraldatud vajalikud alad nii registreerimistoiminguteks kui süstimiseks ning loodud on ka vaktsineeritute 15-minutiliseks jälgimiseks vajalikud ootealad.

«Tallink Grupp on viimaste kuude jooksul järjekindlalt otsinud ja pakkunud lahendusi meie riikide ametkondadele, mis võimaldaksid meil viirusolukorra võimalikult kiirele paranemisele kaasa aidata ning riikidevahelise vaba liikumise taastada. Vaktsineerimise võimalust laevadel, jõudmaks nende inimesteni, kelleni ehk töistel põhjustel on muidu keeruline jõuda, oleme samuti arutanud meie ametkondadega juba mõnda aega, seega on mul hea meel, et saame juunikuus Eesti vaktsineerimisprotsessile kaasa aidata,» ütles Tallink Grupi juhatuse esimees Paavo Nõgene.

Confido tegevjuhi Risto Lauri sõnul annab Tallinki laevadel vaktsineerimine  võimaluse jõuda sihtgrupini, kelle jaoks tööränne on eluviis, aga kellel riikidevahelise liikluse piirangute tõttu oli seni keeruline vaktsineerimist plaanida.

«Ühedoosiline vaktsiin annab neile hea võimaluse end haiguse eest kaitsta. Kuna omame ka väärtuslikku kogemust vaktsineerimiskeskustest, suudame laevadel vaktsineerida kiirelt ja kvaliteetselt, tehes selle vaktsineeritavatele võimalikult mugavaks,» selgitas Laur.

Covid-19 vaktsineerimise töörühma juhi Marek Seeri sõnul on eesmärk pakkuda vaktsineerimist inimestele võimalikult lähedal ja mugaval viisil ning vaktsiinitarnete suurenedes saame võimaluste ringi laiendada.

«Nii avanebki lisaks vaktsineerimiskeskustes, töökohtadel ja liikumisraskustega inimeste kodudes vaktsineerimisele võimalus kaitsesüst teha ka töörände käigus. Vaktsiinide lisandudes tekib eri võimalusi veelgi,» ütles Seer. «Praegu on parim aeg vaktsineerimiseks, et saavutada sügiseseks viirustehooajaks ja kolmandaks laineks tõhusaim kaitse.»

Vaktsineerimiseks tuleb reisijatel teha broneering Confido veebikeskkonnas. Lingi Confido broneerimislehele leiab Tallinki piletimüügilehelt ning vaktsineerimisaja Tallinki laeval saab endale broneerida pärast piletiostu sooritamist. Broneerimisvõimalus avaneb laupäeva, 12. juuni jooksul.

Märksõnad
Tagasi üles