Üürikorterite pakkumiste arv väheneb

BNS
Copy
Üürikorter
Üürikorter Foto: Patrick Perkins / Unsplash

Kinnisvaraportaali KV.ee teatel on üürikorterite pakkumiste arv, mis eelmisel aastal peale koroona tulekut kiiresti kasvas, paaril viimasel kuul mõnevõrra vähenenud.

Teistest enam on portaalis vähenenud väikeste ehk ühe- ja kahetoaliste korterite üürikuulutuste arv. Mais oli pakkumisel keskmiselt 1712 Tallinna üürikorterit. Üüripakkumiste keskmine hind oli 11,4 eurot ruutmeetri kohta, mis on viimase aasta kõrgeim näitaja.

«Üüripakkumise vähenemise taga võib näha mitmeid tegureid. Mõned korterid lähevad pikaajalisest üürist tagasi lühiajalise üüri ehk majutuse turule,» ütles KV.ee juht Tarvo Teslon pressiteates.

«Mõnevõrra võiks üüripakkumine väheneda selle arvelt, et teenindusettevõtete avamine tähendab täiendavat tööjõuvajadust, kellest osa tuleb Tallinna üürikorterisse muudest Eesti piirkondadest.» lisas ta.

Tesloni sõnul ei saa mööda vaadata ka sotsiaalmeedia pealetungist – osa üürikuulutustest leiab üürniku sotsiaalmeedia gruppidest ja kinnisvaraportaalidesse need ei jõuagi.

Üüripakkumiste hind on jätkuvalt kõrge. Samas on korterite ostu-müügihinnad oluliselt tõusnud ja tavapäraselt on üürihind liikunud ostu-müügihindadega enam-vähem samas taktis. Sellest tuleneb portaali teatel ka üürileandjate surve hindu ülespoole kruvida.

Tagasi üles