L, 23.09.2023

Jõhvi tehnoloogiakooli kandideeris üle 15 korra rohkem inimesi, kui vastu võetakse

PM Majandus
Facebook
Comments 2
Taavet Hinrikus on üks Jõhvi kooli asutajatest.
Taavet Hinrikus on üks Jõhvi kooli asutajatest. Foto: Kuvatõmmis/Youtube

​Sügisel alustava Jõhvi tehnoloogiakooli esimese sisseastumise etapi kandideeris  3300 inimest, kellest lõpuks õppima pääseb 200.

Kooli juhtkonna sõnul ootasidki nad nii suurt huvi. «Sisseastujate tulemuste statistika on paljuski selline nagu me sisimas lootsime ja näitab, et tehnoloogiakooli poolt pakutav uudne õpe kõnetab inimesi kõikidest eluvaldkondadest,» kommenteeris Elle-Mari Pappel, Jõhvi tehnoloogiakooli kaasjuht.

«Täitsime 3000 osaleja määra, lisaks on kandideerijate taust rõõmustavalt mitmekesine: kõikidest kandideerinutest oli üle 500 inimese Ida-Virumaalt ja 40 protsenti naised; üllatavalt suurt huvi näitasid ka lätlased, keda oli kandideerinutest ligi kümnendik. Testitegijate keskmine vanus oli 30,» lisas Pappel.

3300 kandideerijast valiti kognitiivse võimete testiga välja 600 parimat, kelleks osutusid väga erineva kultuuritaustaga inimesed. «40 protsenti edasi saanutest on nimetanud oma suhtluskeeleks eesti ja ülejäänud vene või inglise keele. Kolmandik väljavalitutest on naised, edasisaajate keskmine vanus on 27,»ütles Elle-Mari Pappel.

Geograafiliselt jaotusid 600 parimat Eesti linnadesse: Tallinn ja Tartu ning seejärel Kohtla-Järve.

Juulikuus algab Sillamäel programmeerimisõpe, kus 600 hulka pääsejad peavad  lahendama erinevaid ülesandeid nii üksi kui ka meeskondades. Kolmenädalane periood hõlmab ka nädalavahetusi ning eeldab pidevat tööd.

Seejärel valitakse välja viimased 200, kes alustavad Sillamäel Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuses õppetööd kuni Jõhvis asuva koolihoone valmimiseni 2022 kevadel.

Nii Sillamäel kui Jõhvis on õppijatele olemas ka tasuta majutuskohad.

Jõhvi tehnoloogiakool on uudne praktilist täiendharidust pakkuv kool täiskasvanutele, mis aitab vähendada üha kasvavat nõudlust tarkvaraarendajate järele. Kool asub Jõhvis, et mitmekesistada Ida-Virumaa haridusmaastikku ja pakkuda kohalikele inimestele ja regioonile tervikuna uusi arenguvõimalusi.

Kooli asutajad on Taavet Hinrikus, Marek Kiisa, Mari-Liis Kitter, Maarja Pehk, Merlin Seeman, Rainer Sternfeld, Ede Tamkivi ja Martin Villig.

Facebook
Comments 2

Märksõnad

Tagasi üles