- Rohemajanduse eesmärgiks on inimeste heaolu ja sotsiaalne õiglus
- Niisamuti võib roheliselt mõelda iga ettevõte, olgu suur või väike
- Startup Estonia andmebaasi järgi on Eestis praegu 50 CleanTech iduettevõtet
Roheline majandus, kui mõttelaad ja äritegemise viis, kasvab lähiaastail nii Eestis kui ka Euroopas valdavaks majandusharuks.
Eelmisel aastal vähenes CO2 emissioon Eesti energiatootmises võrreldes teiste Euroopa Liidu riikide riikidega peaaegu kõige kiiremini.
Veelgi rohkem vähenes protsentuaalselt kasvuhoonegaaside õhkupaiskamine Kreekas. Eesti energiamajanduse kasvuhoonegaaside õhkupaiskamine vähenes peamiselt seetõttu, et tõusis saastekvootide hind ja põlevkivielektrijaamad seisid.
Kuna koroonapiirangute aastal inimesed liikusid vähem, siis paiskus õhku ja vette vähem saasteaineid. Kui liigutakse vähem, siis ka tarbitakse vähem. Seegi on kasulik keskkonnale.
Rohelist majandust ja ettevõtlust defineerida pole lihtne, sest võib hõlmata peaaegu kogu inim- ja äritegevust. Rohelise kirjaga võib ühelt poolt nutikalt turundada ja reklaamida tooteid ja ettevõtteid, kuid teisalt võib see olla siiras idealism. Õigupoolest ühes tõelises rohelises majanduses on need kaks poolust tihedalt seotud. Püüdes toota ja tegutseda roheliselt peab olema nii lapselikku usku maailma päästmisse kui ka ratsionaalset meelt, sisse- ja välja minekuid kalkuleerib.
Rohemajandus on majandus, mille eesmärgiks on inimeste heaolu ja sotsiaalne õiglus, mis ei kasvata keskkonnariske ega kurna põhjuseta loodusvarasid. Lihtsamalt öeldes on vähese CO2 heitega, kasutab toormeid säästlikult ja efektiivselt ning kaasab ühiskonda tootmisprotsessi.
Nii nagu oli suur finantskriis enam kui kümme aastat tagasi, on ka koroonapandeemia põhjustatud majandusraskused heaks võimaluseks majandusarengu suuna pööramiseks jätkusuutlikuma ja rohelisema raja poole, et olla kriisist välja tulles tugevam ja tõhusam. See ei puuduta ainult Eestit. Rohelise majanduse väljakutse seisab tegelikult kogu maailma ees.