Selgusid parimad ettevõtluse edendajad

PM Majandus
Copy
Auhind.
Auhind. Foto: Luis Villasmil/ Unsplash

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi (MKM) korraldatud konkursi «Tunnusta ettevõtluse edendajat 2021» žürii valis pärast lõppvoorus toimunud esitlust võitjateks NULA inkubaatori ja algatuse Forwardspace.

Žürii juht, MKM majandusarengu asekantsler Sille Kraam tunnustas kõiki lõppvooru jõudnud ettevõtmisi, tema sõnul oli võistlus tasavägine ning mõjusaid projekte mitmeid. «Osalenud algatused on teinud ära suure ning tänuväärse töö ettevõtluse ja ettevõtluskeskkonna edendamisel. Konkursi võitjad väärivad tunnustust nii eristumise kui ka mõju eest,» ütles ta.

Žürii tõi NULA inkubaatori puhul esile süsteemset ja struktureeritud lähenemist majanduslike, sotsiaalset ka keskkonnaalaste mõjude saavutamisel ning tegevuste jätkusuutlikkuse rõhutamist ning olulisi mõjusid tegevusvaldkonnas.

NULA inkubaator on Kodanikuühiskonna Sihtkapitali ja Heateo Sihtasutuse 2016. aastal loodud Eesti ainus ühiskondlikele algatustele mõeldud inkubaator. Inkubaatori eesmärk on kasvatada algatusi, mis lahendavad teravaid ühiskondlikke probleeme. Sel aastal startis NULA kuuendat hooaega.

Poole aasta pikkuse tasuta koolitus- ja arendusprogrammi käigus aitab NULA kasvatada algsetest ideedest toimivad lahendused. Õpitakse algse idee testimist lean-meetodil, teenusedisaini, mõju mõõtmist, eelarvestamist ja kommunikatsiooni. See kõik toimub oma ala tippspetsialistidest koolitajate ja mentorite käe all (eelmisel aastal olid mentorid nt Veriffist, Pipedrive'ist ja Playtechist).

Kolmel parimal algatusel on võimalik saada kuni 25 000 euro suurune stardikapital idee elluviimiseks.

Forwardspace on žürii hinnangul hea näide, kuidas suhteliselt väikeses kogukonnas saavutada iduettevõtjalikku mõtteviisi ning kaasata rahvusvahelist kogemust ning siduda ja võimestada kogukonda.

Forwardspace on Pärnumaa koostöötamiskeskus, mis on tegutsenud kolm aastat. Tänu sellele ja SIC Europe 2016. aasta projektile sai Pärnu Eesti sotsiaalse innovatsiooni pealinna tiitli ning järgneval aastal tunnustuse kui aasta tegu. 2019. aasta alguses pälvis Forwardspace peaministrilt Regionaalmaasika tiitli.

Forwardspace on korraldanud ka Pärnu esimese start-up ja kaugtöö festivali «Future Co». Ühingu asutanud noored on koostöötamiskeskust juhtinud ning vedanud puhtalt vabatahtlikkuse alusel.

Forwardspace'i abiga on Pärnusse loodud ka innovatiivne ettevõtluse suunitlusega noortekeskus «Huub» ning noorte digi- ja küberpädevuste arendamisega tegelev «Hackerspace».

Viis lõppvooru pääsenud projekti olid: ESA BIC - Euroopa Kosmoseagentuuri Eesti äriinkubaator (Tartu Teaduspark), Haridusprogramm Ettevõtlik Kool (MTÜ Maakondlikud Arenduskeskused), Forwardspace (MTÜ Forwardspace), NULA inkubaator (Heateo Sihtasutus ja Kodanikuühiskonna Sihtkapital) ja sTARTUp Day ärifestival (MTÜ sTARTUp Day).

Konkurss «Tunnusta ettevõtluse edendajat 2021» toimus sel aastal 15. korda ning on Eesti-sisene eelvoor Euroopa Ettevõtlusauhindade konkursile. 

Varasematel aastatel on tunnustuse pälvinud teiste seas majandust ja rahatarkust õpetav rollimäng «Ettevõtlusküla», kiirendi «Gamefounders», ettevõtluskonkurss «Ajujaht», tüdrukutele suunatud ettevõtlus- ja liidriprogramm Superheroes, e-residentsuse programm ja iduettevõtete ideede käivitaja Garage48. Möödunud aastal võitsid ettevõtluse edendaja tiitli Merkuuri «Mobiilsed töötoad» ja laste ning noorte loovuskiirendi VIVITA.

Auhinnad antakse üle oktoobris Ettevõtluse auhindade galal. 

Žüriisse kuulusid Sille Kraam (majandus- ja kommunikatsiooniministeerium), Sigrid Harjo (EAS), Evelyn Sepp (Teenusmajanduse Koda, CRW OÜ), Maarika Truu (Startup Estonia), Mait Palts (kaubandus-tööstuskoda), Kaia Sarnet (rahandusministeerium) ja Tiit Elenurm (EBS).

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles