Võõrtöölised sikutavad üürikorterid hädast välja

PM Majandus
Copy
Kortermaja
Kortermaja Foto: MEELIS LOKK/PM/SCANPIX BALTICS

Suuremate linnade üüripakkumiste arv on koroona-eelse ajaga võrreldes jätkuvalt kuni 50 protsenti suurem, kuid suvel uuesti Eestisse oodatud võõrtöölised täidavad tühimiku ning tühjade üürikorterite omanikud võivad arvestada peagi uute elanikega.

Pindi Kinnisvara juhatuse liige Peep Sooman ütles, et seoses pandeemiaga said suurima paugu turismiga, sealhulgas majutusega seotud ettevõtjad. «Tuhanded majutuskorterid jäid päevapealt tühjaks ja lisaks kadusid piiride sulgemise tõttu ka võõrtöölised – üüriturul tekkis väga suur ülepakkumine, mis kestab siiani,» lausus ta. 

Praeguste prognooside kohaselt on Eestisse Soomani sõnul sel suvel oodata aga taas kümneid tuhandeid võõrtöölisi, kellele on vaja leida elamispind.

«Võib juhtuda, et jõukate turistidega harjunud remonditud korterite omanikud ise ei soovi Ukraina ehitustöölisi uksest sisse lasta, kuid see on juba varaomanike isiklik otsus. Eestisse tagasi valguv võõrtööjõud loob aga kõik eeldused, et lõviosa tühjadest üürikorteritest saavad sügiseks uuesti täidetud, lisas ta.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles