L, 25.03.2023

Ragnar Klavani osalusega firma müüs tütarfirma ja väljub üldehitusest

PM Majandus
Ragnar Klavani osalusega firma müüs tütarfirma ja väljub üldehitusest
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Verstoni grupi juht Veiko Veskimäe.
Verstoni grupi juht Veiko Veskimäe. Foto: Dmitri Kotjuh / Järva Teataja

Eesti üks suuremaid teedeehituskontserne Verston müüs gruppi kuulunud üldehitusfirma Haart Ehitus selle tänasele tegevjuhile ja väljub üldehituse ärist.

Kolmapäeval, 21. mail allkirjastatud lepingu kohaselt müüs Verston grupi emaettevõte Verston Holding enda 60-protsendilise osaluse Haart Ehituses selle tänasele väikeosanikule ja juhatuse liikmele Riho Metslale, kellele kuulub nüüd 100 protsenti ettevõttest.

Poolte kokkuleppel tehingu hinda ja täpsemaid detaile ei avalikustata. Metsla jätkab ka ettevõtte juhatuse liikme ning tegevjuhina.

Riho Metsla sõnul ei muuda omanikuvahetus Haart Ehituse igapäevategevust või suhteid koostööpartnerite ning klientidega. «Jätkame oma kogenud ja hästitoimiva meeskonnaga ehitamist, nii nagu üle 22 aasta teinud oleme. Lähiajal on kavas Haart Ehituse omanikeringi laiendada ettevõtte võtmeisikutega. Käimas on läbirääkimised võimaliku investori kaasamiseks,» märkis Metsla.

Verstoni grupi juhi ja suurosaniku Veiko Veskimäe sõnul on Haart Ehituse müük ja üldehitusärist väljumine ennekõike strateegiline otsus. «Omandasime Haart Ehituses 60-protsendilise osaluse neli aastat tagasi, et leida sünergiat taristu- ja üldehituse vahel, kuid nii konkurentsi- kui turuolukord on vahepeal muutunud. Verston on näidanud kiiret kasvu taristuehituses ja pärast seda, kui meil õnnestus eelmisel aastal omandada AS Eesti Teed, kujundasime ümber grupi strateegia ja suunasime selgema fookuse taristuehitusele ja -hooldusele. Samuti on meie taristuehituse klientideks täna riigi kõrval sageli ka teised Eesti üldehitusfirmad ning soovime vältida võimalikku huvide konflikti, isegi kui see on vaid emotsionaalne,» märkis Veskimäe.

Haart Ehituse olulisemad objektid on hetkel Paide Maksimarketi laienduse ehitus, Pärnu riigimaja rekonstrueerimine, Wittensteini muuseum-tegevuskeskuse ehitus Paides, Carolina Schmidti Villa ehitus Pärnu rannarajoonis ja Rabarübliku Lasteaia renoveerimine Tallinnas Nõmmel.

1998. aastal asutatud Haart Ehitus OÜ annab praegu tööd 47 inimesele. Ettevõtte käive oli 2020. aastal 13,8 miljonit eurot.

Verston Holdingu omanikud on võrdselt 45 protsendiga Veiko Veskimäe ja Erkko Saluste, 10 protsenti ettevõttest kuulub jalgpallur Ragnar Klavanile.

Märksõnad
Tagasi üles