N, 26.01.2023
Börsi ja krüptoturu hinnad toob sinuni

Eesti IT-talendid müüsid rahvusvahelist teenust küberkurjategijatele

Andres Einmann
Eesti IT-talendid müüsid rahvusvahelist teenust küberkurjategijatele
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 4
Noored Eesti mehed tekitasid oma tegevusega USA finantsasutustele ja eraisikutele miljonite dollarite ulatuses kahju.
Noored Eesti mehed tekitasid oma tegevusega USA finantsasutustele ja eraisikutele miljonite dollarite ulatuses kahju. Foto: Sander Ilvest

Rahvusvaheline uurimine tõi Ameerika Ühendriikides kohtu ette Eestis ja Leedus elavad noored IT-talendid, kes pakkusid teenust rahvusvahelisele küberkurjategijate võrgustikule. 

USA Föderaalne Juurdlusbüroo (FBI) sai koostöös Saksamaa, Suurbritannia ja Eesti uurimisasutustega jälile neljale mehele, kelle kaasabil ründasid küberkurjategijad aastaid Ameerika Ühendriikide finantsasutuste arvutivõrke ja eraisikute arvuteid, tekitades miljonite dollarite ulatuses kahju.

Ameerika Ühendriikide Ida-Michigani ringkonnakohus mõistis märtsis ja aprillis küberkurjategijatele teenust pakkuvasse ühendusse kuulumises süüdi Aleksandr Gritšiškini (34) ja Andrei Skvortsovi (34), Pavel Stassi (30) ja Aleksandr Skorodumovi (33), neist kolm esimest tegutsesid Eestis ja viimane Leedus. Gritšiškin ja Skvortsov on Venemaa kodanikud ning elasid Eestis elamisloaga, Stassi on aga Eesti kodanik. Kuritegeliku ühenduse neljas liige Skorodumov on Leedu kodakondne.

Märkimisväärne sündmus ka USA-le

USA õigussüsteemis otsustab kohus kõigepealt, kas kohtualune on süüdi või mitte, ning juhul kui keegi tunnistatakse süüdi, otsustab kohtunik karistuse hiljem. Eesti-Leedu IT-talentide karistused kuulutab USA kohus välja ükshaaval. Kohus on pannud paika kindlad kuupäevad juunist septembrini, mil iga süüdimõistetu kuuleb eraldi talle mõistetud karistust. Kõiki neid võib oodata kuni 20-aastane vangistus.

Märksõnad
Tagasi üles