Tehnoloogiaaktsiad stabiliseerusid teisipäeval vaatamata Wall Streeti laiemale langusele, sest investorid kaalusid, kas taastuv inflatsioon võib ajendada keskpankureid praegust lõdva rahapoliitikat ümber mõtestama, kirjutab Reuters.
Tööministeeriumi teisipäeval avaldatud majandusandmed näitasid, et USA ettevõtete vabade töökohtade arv hüppas märtsis rekordilisele tasemele, mis on täiendavaks tõendiks tööjõupuuduse kohta, millele viitas reedene pettumust valmistav tööhõivearuanne.
Aruanne näitab, et tööjõupakkumine ei pea suureneva nõudlusega sammu, kuna tööandjad on pidanud nägema suurt vaeva kvalifitseeritud töötajate leidmiseks.
Burrito kett Chipotle Mexican Grill teatas, et tõstab töötajate keskmise tunnipalga 15 dollarini, mis on veel üks märk sellest, et töötajate puudus nõudluse elavnemise korral võib inflatsioonitõusule kütust lisada.
Töötajate puudus koos tarneraskustega keset kiirelt kasvavat nõudlust võivad aidata kaasa paratamatutele hinnatõusudele, kuid USA Föderaalreserv on korduvalt öelnud, et tõenäoliselt ei tähenda see pikaajalist inflatsiooni.
Turuosalised ootavad nüüd pingsalt varasel kolmapäeval avaldatavat tarbijahinnaindeksi aruannet, et otsida täiendavaid võimalike inflatsioonisurve märke.
Aktsiad kukkusid teist päeva järjest, Dow Jonesi langus oli suurim alates veebruarist
Tööstusindeks Dow Jones kukkus teisipäeval 1,4%, lõpetades kauplemispäeva 34 269,16 punkti tasemel. Laiapõhjaline S&P 500 liikus allapoole 0,9%, 4152,10 punktile. Tehnoloogiaindeks Nasdaq langes 0,1%, sulgudes tasemel 13 389,43 punkti.
S&P 500 üheteistkümnest peamisest sektorist lõpetas teisipäevase kauplemispäeva roheliselt ainult materjalisektor. Kõige rohkem langes energeetikasektor, lõpetades päeva 2,6% langusega.
Investorite ärevuse näitaja ehk CBOE volatiilsuse indeks sulgus hinnaga 21.85 dollarit, mis on kõrgeim tase alates 11. märtsist.