Postimees kerkis kasutajate arvult Eesti loetuimaks uudistekanaliks (5)

PM Majandus
Copy
Postimees Grupi maja.
Postimees Grupi maja. Foto: Sander Ilvest

Postimees tõusis lõppenud nädalal Eesti suurimaks uudisteportaaliks, möödudes unikaalsete kasutajate koguhulgalt turuliidri positsiooni hoidnud Delfist.

Postimehe portaale (Postimees, Elu24 ja Neti.ee) külastas möödunud nädalal 626 080 unikaalset kasutajat. Delfi.ee domeeni kasutavad Ekspress Meedia väljaanded pälvisid seevastu 618 554 kasutaja tähelepanu, järeldub Gemius Audience’i kogutud statistikat.

Õhtuleht Kirjastus ja Geenius Meedia jõudisid vahemikus 3-9. mai vastavalt 338 545 ja 158 586 kasutajani.

Mobiiltelefonist luges Postimeest 509 000 inimest, arvutist 330 700 ning tahvelarvutist 51 700 külastajat. 

Postimees Grupi juhatuse esimehe Andrus Raudsalu sõnul aitasid Postimehe juhtpositsioonile tugev töö toimetustes kui ka omandatud otsingumootor. «Tõusime esikohale mitmete tegurite koosmõjus – maikuus on meie statistkale lisandunud Neti.ee kasutajad, kuid see pole ainus põhjus, mis meid Delfist ettepoole viis. Kiita tuleb nii Postimehe, kui ka Elu24 toimetusi – mõlema lugejanumbrid kasvasid möödunud nädalal märkimisväärselt. Praegu on toimetustel sees hea hoog ja usume, et ka sel ja järgmistel nädalatel saame oma lugejatele pakkuda elamusi, mis neid meie juurde toovad.»

Raudsalu teatel mõjus lugejanumbritele hästi ka uues kuues ilmunud nädalavahetuseleht, mis võeti soojalt vastu. «Oma panuse andis kindlasti ka uus nädalavahetuse väljaanne Postimees Nädal, mis pakkus meie lugejatele täiesti unikaalset lugemismaterjali. Näiteks suurettevõtja Toomas Annus polnud aastaid andnud ühtegi intervjuud. Selgus, et tal oli öelda paljutki olulist,» tõi Raudsalu esile.

Viimati kogusid Postimees Grupi portaalid Delfist suurema kasutajate arvu 2019. veebruaris, kui Postimehe portaale külastas nädalas 586 915 lugejat. Toona kuulusid statistika alla ka tänaseks müüdud kuulutusteportaalid.

Tagasi üles