Pangad võtsid pensionifondidest, mis võtta andis

LHV Varahalduse juht Vahur Vallistu. FOTO: Sander Ilvest/Postimees Grupp/scanpix Baltics

Samal ajal kui pensionifonde haldavate varahaldusettevõtete tulud ja kasumid eelmisel aastal langesid ning on teise samba pensionireformi tõttu veelgi kahanemas, võtsid nende pankadest omanikud eelmisel aastal dividendidena välja rekordilised summad.

Loe artiklist, kui palju erinevad pangad omanikutulu teenisid.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

SEB Varahaldus kirjutab 2020. aasta majandusaruandes, et teise samba pensionireformi tulemus on kohalikele pensionifondide valitsejatele, muuhulgas SEB Varahaldusele, ühemõtteliselt negatiivne. «Lähiaastatel on oodata massiivset klientide lahkumist nii teise samba pensionifondidest kui pensionisüsteemist tervikuna, mida ilmselt süvendab keeruline globaalmajanduslik olukord ja kasvanud tööpuudus. Loodud pensioni investeerimiskontode süsteem viib fondidest lisaks tavaklientidele ka suuremate varade mahuga investeerimisest huvitatud kliente ning nende raha,» kirjutatakse aruandes. «Kokkuvõttes seab vastuvõetud pensionireform küsimuse alla kohalike fondivalitsejate jätkusuutlikkuse.»

Loe artiklist, kui palju dividende võttis kirjeldatud tumedale tulevikule vaatamata fondi omanik SEB pank fondist välja ning kuidas põhjendas seda fondi juhatuse liige. 

Vaatleme artiklis lähemalt ka, kui suurt omanikutulu on maksnud teised suuremad kohalikud pensionifondide fondihaldurid.

Tagasi üles
Back