Lugeja küsib: kas töökohta vahetades võin uuesti õppepuhkust võtta?

Õppepuhkus. FOTO: Sander Ilvest / Postimees

Lugeja küsib: Õpin ülikoolis ning õpingute kõrvalt käin ka tööl. Vahetasin just aprillis töökohta. Vana tööandja juures kasutasin 30 kalendripäeva õppepuhkust ära, aga kas uue tööandja juures võin uuesti õppepuhkust võtta?

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Vastab tööinspektsiooni ennetusosakonna juhataja Kaire Saarep:

Esmalt on oluline tähele panna, et õppepuhkust antakse kalendriaasta eest ehk et õppepuhkuse saamise õigust arvestatakse 1. jaanuarist 31. detsembrini, mitte õppeaasta järgi. Vastavalt täiskasvanute koolituse seaduse § 13 lõikele 1 antakse töötajale ja ametnikule tema taotluse ning õppeasutuse teatise alusel tasemeõppes või täienduskoolitusasutuse pidaja läbiviidavas täienduskoolituses osalemiseks õppepuhkust kuni 30 kalendripäeva kalendriaasta jooksul.

Tagasi üles
Back