Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Lux Express suurendab maist väljumiste hulka kolmandiku võrra

Lux Expressi buss Tartu bussijaamas FOTO: Sille Annuk / Tartu Postimees

Lux Express lisab nädala jooksul 138 uut väljumist, mis kasvatab reiside kogumahtu umbes 28 protsendi võrra. Tegemist on nõudluse tõusu ennetava sammuga, hetkel on busside täituvus alla poole. 

Lähtuvalt reisijate huvi suurenemisest jätkub järkjärguline mahu lisamine läbi kevade ja suve, teatas ettevõte.

Lux Expressi tegevjuhi Ingmar Roosi sõnul on busside keskmine täituvus praegu endiselt alla poole. «Sellest hoolimata suurendame väljumiste mahtu ennetavalt, et inimestel tekiks uuesti harjumus liikuda linnade vahel bussiga. Laiem valik väljumisi tagab reisijatele paindlikkuse, et neil saaksid reisida mugavalt ja neile parimal sobival ajal, mitte siis kui selleks on võimalus,» ütles Roos.

Tegevjuhi sõnul eeldab ettevõte, et viiruse taandumise taustal kasvab suve alguses linnadevaheline liikumine märgatavalt. Hoolimata mahu suurendamisest jääb siiski rohkem kui pool Lux Expressi bussipargist praegu veel ootama aktiivsemat bussireiside taastumist. «Kui sõidunõudlus peaks aga prognoositust kiiremini kasvama, siis suudame kiiresti reageerida ja täiendavad väljumised käiku panna,» lisas Roos.

1. maist lisandub päevas kaheksa väljumist Tallinna–Tartu–Tallinna suunal, kuus väljumist Tallinna–Pärnu–Tallinna liinil, neli väljumist Tallinna ja Kuressaare ning Tallinna ja Narva vahel, kaks väljumist Tallinna ja Haapsalu ning Tallinna ja Võru liinil. Samuti lisatakse kaks väljumist Tartu ja Pärnu vahel.

Uuendusena lisandub Tallinna–Tartu–Tallinna suunale lisaväljumine brändi alt Ekstra. Ekstra bussidel puuduvad istme seljatoe küljes tavapäraseks saanud multimeediakraanid ja kohvimasin, aga see-eest on tagatud soodne sõiduvõimalus kõrgeima nõudlusega nädalalõpu päevadel.

Tagasi üles
Back