K, 1.02.2023

Kriisiajal pagariäri pidav belglane: Eestis on palju rohkem vabadust

Liina Laks
, reporter
Kriisiajal pagariäri pidav belglane: Eestis on palju rohkem vabadust
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Tallinnas pagaritöökoda pidavat François Arnould’d üllatas Eestisse tulles, kui paljudel on siin oma, kasvõi mingi väike kõrvaläri.  
Tallinnas pagaritöökoda pidavat François Arnould’d üllatas Eestisse tulles, kui paljudel on siin oma, kasvõi mingi väike kõrvaläri.  Foto: Konstantin Sednev / Postimees

Kui François Arnould kuus aastat tagasi Eestisse tuli, jättis ta seljataha eduka töö Londonis. Nüüd peab ta Pelgulinnas ­pagarikoda ja mõtleb juba uute äride loomise peale. Koroonakriisi peab ta endale õnnistuseks – see andis ärile hoopis uue ja ­parema suuna.

Tallinnas François Boulange­ried / Saiakoda pidaval Belgiast pärit Arnould’l polnud algul ­plaa­ni Eestisse tulla: pagarite perekonnast pärit Arnould läks pärast kooli hoopis Londonisse. Seal töötas ta Belgia saatkonna ­juures, kus tema ülesanne oli meelitada välisraha Belgiasse, täpsemalt Vallooniasse. Londoni elu meeldis talle väga, meeldib siiani.

«Kohtasin seal oma eestlannast abikaasat ja kui tütar ­sündis, soovisime mõlemad kuhugi rahulikumasse paika ümber asuda,» rääkis Arnould.

Loe, mida arvab belglane omast kogemusest Eesti ametkondadest, miks vanasti ei olnud gluteenitalumatus probleemiks ning millised koroonast tingitud ümberkorraldused on toonud talle edu.

Märksõnad
Tagasi üles