Investeeringu suurus on 200 miljonit eurot ja loob piirkonda ligikaudu 700 uut töökohta.
Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Andres Sutt ütles, et kontserni suurim tehas panustab piirkonna majanduskeskkonda, millel on ka laialdane sotsiaalmajanduslik mõju. «On väga oluline, et Ida-Virumaal arendatakse jõudsate sammudega põlevkivisektorist sõltumatut tootmis- ja teenindussektorit, mis toetab meie keskkonnapoliitika eesmärke ja rohepööret, annab suure panuse välisinvesteeringute meelitamiseks, uue ettevõtluse soodustamiseks ja ettevõtlusaktiivsuse kasvatamiseks. See ei jää kindlasti viimaseks miljardite potentsiaaliga investeeringuks ja ma vaatan Ida-Virumaa tulevikku optimistlikult,» ütles Sutt.
Aquaphor International OÜ juhatuse liikme Joseph L Shmidti sõnul alustab Aquaphor sel suvel kodustes majapidamistes ja ettevõtetes kasutamiseks mõeldud uute keskkonnasõbralike veepuhastusfiltrite piloottootmisega. «Märtsis 2022 alustame juba uue põlvkonna filtrite väikesemahulist tootmist 11 000 ruutmeetri suuruses tehases, mille ehitamisega oleme Narvas juba alustanud. Uue põlvkonna filtrite täisvõimsusel tootmise tehas on plaanis ehitada ja käivitada kolme aasta jooksul alates tänasest. Selle tehase kõige tõenäolisem asukoht oleks just Ida-Virumaal, juhul kui kõik pooled täidavad oma panuse, mis on fikseeritud kavatsuste protokollis.»
Sihtasutuse Ida-Virumaa Tööstusalade Arendus (IVIA) juhatuse liikme Teet Kuusmiku sõnul on suurtehase projekti realiseerumiseks äärmiselt oluline avaliku sektori panus planeerimisprotsessi läbiviimiseks. «IVIA eestvedamisel on tulevase suurtehase asukohas koostamisel Narva Tööstuspargi kolmanda etapi detailplaneering, samuti on suurtehase vajadustest tulenevalt plaanis käivitada Narvas tööstusrobootika koolituskeskuse tegevus järgneva kolme aasta jooksul.»