N, 5.10.2023

Mais kogunev tuumaenergia töörühm sai juhi

BNS
Facebook
Comments
Tuumajaam. Foto on illustratiivne
Tuumajaam. Foto on illustratiivne Foto: Scanpix/ REUTERS

Mais esimest korda koguneva tuumaenergia töörühma juhiks saab keskkonnaministeeriumi kantsler Meelis Münt ja töörühm hakkab analüüsima tuumaenergia kasutuselevõtmise võimalust Eestis.

Töörühma esimees on Meelis Münt, tema asetäitja on asekantsler Harry Liiv, teatas keskkonnaministeerium kolmapäeval. Töörühma koordinaatori ülesannetes on välissuhete osakonna nõunik kiirgusküsimustes Reelika Runnel.

Keskkonnaamet nimetas oma esindajaks kliima- ja kiirgusosakonna juhataja Ilmar Puskari. Siseministeeriumist kuuluvad töörühma kantsler Lauri Lugna ja asendusliikmena pääste, hädaabi ja kriisireguleerimise asekantsler Viola Murd, rahandusministeeriumist regionaalvaldkonna asekantsler Kaia Sarnet ja asendusliikmena planeeringute osakonna juhataja asetäitja Tiit Oidjärv, justiitsministeeriumist kantsler Tõnis Saar ja asendusliikmena asekantsler Heddi Lutterus, haridus- ja teadusministeeriumist kõrghariduse ja teaduse asekantsler Indrek Reimand ning asendusliikmena teadusosakonna juhataja Katrin Pihor.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumist kulub töörühma energeetika asekantsler Timo Tatar ja asendusliikmena energeetika osakonna juhataja Jaanus Uiga, kaitseministeeriumist kantsler Kristjan Prikk ja asendusliikmena kaitsevalmiduse osakonna juhataja Marti Magnus, välisministeeriumist kliima- ja energiapoliitika erivolitustega diplomaatiline esindaja Kaja Tael ning asendusliikmena Euroopa osakonna Põhja- ja Kesk-Euroopa ning regionaalse koostöö büroo lauaülem Andres Ideon, sotsiaalministeeriumist kantsler Marika Priske ning asendusliikmena tööala asekantsler Sten Andreas Ehrlich. Riigikantseleist kuulub töörühma strateegiabüroo nõunik Triin Reisner.

Mölderi sõnul on töörühma ülesanne ka huvirühmade ja ekspertide kaasamine. Vahearuande esitab töörühm valitsusele 2022. aasta sügiseks, pärast mida tehakse edasised otsused.

«Alles seejärel, kui töörühma lõplik aruanne on heaks kiidetud Rahvusvahelise Aatomienergia Agentuuri (IAEA) poolt ning valitsuse poolt kinnitatud, saame öelda, kas tuumaenergia kasutuselevõtt võiks olla lahendus, mis aitaks kaasa Eesti 2050. aasta kliimaeesmärkide saavutamisele ning energiajulgeoleku tagamisele,» lausus keskkonnaminister Tõnis Mölder.

Lõpliku otsuse Eestisse tuumaelektrijaama rajamise või sellest loobumise kohta teeb riigikogu.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles