Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Pea 30-miljonise soomukihanke võitsid Ühinenud Depood ja Scania Eesti

Lahingumasin CV90 kaitseväe keskpolügoonil. FOTO: Meelis Meilbaum / Virumaa Teataja

Riigi Kaitseinvesteeringute Keskus (RKIK) kuulutas toetussoomukite CV90 ümberehituse hankes edukaks ASi Ühinenud Depood ja Scania Eesti ASi ühispakkumuse; lepingu väärtus on 29,8 miljonit eurot.

Pakkuja ülesandeks on remontida 37 ilma tornita soomustransportööri CV90 ja ehitada need ümber üheksaks erinevaks modifikatsiooniks, näiteks pioneerisoomukiks, tankitõrjesoomukiks ja juhtimissoomukiks, teatas RKIK.

«Tegemist on ajalooliselt kõige suuremahulisema riikliku tellimusega Eesti kaitsetööstusele. Samuti pole varem soomustehnikat sellises mahus Eestis ümber ehitatud,» ütles RKIKi soomustatud sõidukite ja tehnika kategooriajuht Ivar Janson.

«Kaitseväe jaoks on väga oluline masinate tarnimine Scoutspataljonile 2023. aasta lõpuks, et saavutada soomusjalaväepataljoni täielik lahinguvõime 2024. aasta jooksul,» lisas kaitseväe peastaabi analüüsi- ja planeerimisjaoskonna vanemstaabiohvitser kolonelleitnant Tõnis Metjer.

Toetussoomukite ümberehitamine on veninud aastaid. 2017. aastal lõpetati ümberehituse hange ilma ühtegi pakkujat edukaks tunnistamata.

Võrreldes eelmise hankega on nüüd täiendatud soomukite võimekust. Uutel soomukitel saab olema öise sõidu võimekus ning kaitstud kuulipildujatorn. Lepingupartneri ülesandeks on tagada ka järgmisel seitsmel aastal soomukite elutsükli toetuse teenused.

Pakkujal tuleb ümberehitatud soomukid kaitseväele üle anda 31 kuu jooksul pärast lepingu sõlmimist.

Tagasi üles
Back