K, 29.03.2023

Komisjon saatis Eesti-Soome töörände pöördumise esimesele lugemisele

BNS
Komisjon saatis Eesti-Soome töörände pöördumise esimesele lugemisele
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Tallinki laev Tallinnas sadamast väljumas.
Tallinki laev Tallinnas sadamast väljumas. Foto: Sander Ilvest / Postimees

Riigikogu väliskomisjon otsustas teisipäevasel istungil saata muudetud kujul esimesele lugemisele pöördumise Soome Eduskunta poole, millega soovitakse taastada piiriüleste töötajate liikumine Eesti ja Soome vahel.

«Eesti ja Soome on kogu viirusekriisi jooksul teinud tihedat koostööd, et leida lahendusi tõstatunud probleemidele. Hindame seda koostööd kõrgelt ning täname Soome ametivõime nende abi eest Eesti inimeste kolmandatest riikidest koju toomisel viiruse esimese laine ajal,» rääkis komisjoni esimees Marko Mihkelson. Samas tõdes ta, et alates 27. jaanuarist Eesti ja Soome vahelise tavapärase töörände sulgemise tõttu on olukord mitmete eestlaste jaoks keeruliseks muutunud.

«Vaid teatud kitsaste elualade esindajatele avatud töörände tõttu on raskesse seisu sattunud näiteks need Eesti elanikud, kes töötavad Soomes töölepingu alusel. Need tuhanded inimesed jagavad tööd ja kodu kahe riigi vahel ning paljud neist pole mitme kuu jooksul kordagi kodumaale pere juurde tulla saanud,» märkis Mihkelson. Ta lisas, et eelmisel nädalal arutas väliskomisjon ka samal teemal Riigikogule esitatud kollektiivset pöördumist, millega soovitakse tagada võimalus piiriüleseks pendelrändeks Eesti ja Soome vahel.

Märksõnad
Tagasi üles