T, 6.06.2023

CityBee laieneb ja avas Tallinna ümber uued parkimistsoonid

Tarbija24
Facebook Twitter
Comments
Citybee rendiauto.
Citybee rendiauto. Foto: Erakogu.

Sõidukijagamise ettevõte CityBee avas Eestis uued parkimistsoonid Sauel, Sakus, Keilas, Kiilis, Jüris ja Maardus. Lisaks laiendati kasutuspiirkondi Viimsis, Tabasalus ja Peetris.

«CityBee jaoks on oluline olla seal, kus on inimesed, kes meie teenust vajavad. Paljud Tallinnas igapäevaselt tööl käivad inimesed elavad äärelinnades ning neil puudub isiklik sõiduk või nad ei pea otstarbekaks enda autoga igapäevaselt kesklinna sõita, et tasuda kõrgeid parkimistasusid. Kui seni oli neile ainukeseks alternatiiviks ühistransport, siis nüüdsest on võimalik valida ka CityBee, et igapäevast liikuvust lihtsustada,» sõnas CityBee Eesti juht Britta-Liisa Ait.

Ait lisas, et maanteeameti andmetel kasvab Tallinnas registreeritud sõidukite arv iga aastaga viis protsenti ning samal ajal kasvab jõudsalt ka äärelinnade elanike arv.

«Linnaäärsetest asulatest sõidab iga päev ligikaudu 75 000 inimest autoga Tallinnasse tööle ehk linna tuleb iga päev juurde ca 50 000 sõidukit. See tekitab ühelt poolt nii ummikuid kui ka parkimiskohtade puudust kesklinnas, mida tegelikkuses saaks leevendada alternatiivsete liikuvusviisidega, nagu sõidukijagamine,» selgitas Ait. Sõidukijagamise põhimõte seisneb selles, et kõik sõidukid on pidevas liikumises ning ei seisa pikalt ühes kohas, vähendades seeläbi liiklus- ja parkimiskoormust. Uuringute kohaselt võib üks sõidukijagamise auto asendada 12 isiklikku autot ning isiklik sõiduk seisab keskmiselt 90 protsenti ajast parkides kas töökoha või kodu läheduses.

Uute tsoonidena lisandusid CityBee mobiilirakendusse Tallinna lähivallad Saue, Saku ja Kiili ning linnad Keila, Jüri ja Maardu. Lisaks laiendati kasutuspiirkondi Viimsis, Tabasalus ja Peetris.

Tänaseks on CityBeel Eestis kokku 350 sõidukit ning 112 000 kasutajat.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles