E, 25.09.2023

Metallitööstus Favor ühineb kolme Soome ettevõttega

BNS
Facebook
Comments
Favori Jõelähtme tehas.
Favori Jõelähtme tehas. Foto: Erakogu.

Eesti metallitööstus AS Favor ning Soome firmad LaserComp Oy, selle tütarettevõte Celermec Oy ning Ojala Group ühinevad Leden Group Oy-ks, moodustades tootmisteenuseid osutava ettevõtte.

Uues grupis on ligi 500 töötajat ning kogukäive ulatub üle 70 miljoni euro, teatas grupp. Nelja ettevõtte pädevust ühendav Leden Group pakub teenuseid detailide valmistamise kõigis töölõikudes ning toetab kliente tootearenduses, tooteinfo haldamisel ja logistikas.

«Teenuste ja oskusteabe ühendamise kaudu saab grupp osutada oma klientidele laia valikut teenuseid, nii et klient suhtleb vaid ühega grupi ettevõtetest,» ütles Leden Groupi tegevdirektor Juha Heikkinen pressiteates.

Leden Groupi juhatuse aseesimehe ning Favori nõukogu esimehe Almar Proosi sõnul annab ühinemine ettevõttele võimaluse viia tegevus uuele tasemele ning investeerida rohkem töötajate oskustesse, robootikasse ja rahvusvahelistumisse.

Favori personal ja juhtkond jätkab senistel ametikohtadel ning ettevõtte struktuur jääb samaks. Favor AS jätkab tegevust uue grupi tütarettevõttena, kuid sama ärinime all. Favor ASi nõustas ühinemisel Ellex Raidla. 

Grupi teatel täiendab kõigi ettevõtete äritegevus üksteist ning nende töötajad ja juhtkonnad jätkavad oma praegustel ametikohtadel. Ühinevate ettevõtete omanikud jätkavad ka Leden Groupi omanikena.

Soome piirkondlik investeerimis- ja arendusettevõte Arvo Sijoitusosuuskunta, mis on üks LaserCompi aktsionäre, suurendas oma osalust ühinemisega. Enamik aktsiatest kuulub ühinenud ettevõtete omanikele.

Uuel ettevõttel on kolm tehast Soomes Põhja-Pohjanmaal ning kaks Eestis. See lubab grupi teatel optimaalseimat tootmist sõltuvalt kliendi asukohast ning toetab kasvuvõimalusi, eriti Kesk-Euroopas.

Tehingu finantstingimused ei kuulu avalikustamisele. Tehing jõustub peale loa saamist Eesti konkurentsiametilt. 

Favor AS on 1990. aastal asutatud lehtmetalli töötlemisele spetsialiseerunud Eesti ettevõte. Favor on ka ehituslike terasprofiilide tootja ja ettevõttel on terase lõikekeskus, mis pakub lehtterast teistele tootmisettevõtetele.

LaserComp Oy tegutseb Soomes Nivalas ning on spetsialiseerunud laser- ja plasmalõikamisele, kantimisele ning toodete keevitamisele. Selle tütarettevõte Celermec Oy, mis asub Soomes Sievis, tegeleb lehtmetallist komponentide tootmise, värvimise ning koostamisega.

Ojala-Yhtymä Oy Soomes Sievis ning selle tütarettevõte Ojala Estonia OÜ Tabasalus pakuvad tellimustööna stantsimist, painutamist, pulbervärvimist ning õhukesest lehtmetallist toodete koostamist.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles