K, 29.11.2023

Saja tuhande ehtsa euromündi kohta on ringluses üks võltsing

Kaur Paves
Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Euromünt.
Euromünt. Foto: Eesti Pank

Euroopa Komisjoni teatel kõrvaldati mullu ringlusest 157 000 euromünti, neist pea kaks kolmandikku moodustasid kaheeurosed mündid.

Ringlusest kõrvaldatud võltsitud euromüntide arv vähenes 2010. aastaga võrreldes 15 protsenti.

Võltsitud müntide arv on siiski väike võrreldes kolme suurima nimiväärtusega (50-sendine, 1-eurone, 2-eurone) müntide koguarvuga, mis on ligikaudu 16 miljardit. Seega on ringluses umbes üks võltsitud münt iga 100 000 ehtsa mündi kohta. 

Pettusevastase võitluse eest vastutav volinik Algirdas Šemeta märkis, et kõige suurem oht saada võltsitud münte ja paberraha on poeomanikel, väikeettevõtjatel ja üksikisikutel.

Võltsitud euro paberraha kohta on Euroopa Keskpank teatanud, et 2011. aastal kõrvaldati ringlusest ligikaudu 606 000 rahatähte. Eelmisel aastal ringlusest kõrvaldatud võltsitud pangatähtede koguarv oli 19,3 protsenti väiksem kui 2010. aastal. Kõige rohkem võltsitakse jätkuvalt 20-euroseid ja 50-euroseid rahatähti.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles