N, 5.10.2023

Amet leidis müügilt nõuetele mittevastavad oliiviõlid

Tarbija24
Facebook
Comments 4
Oliiviõli.
Oliiviõli. Foto: www.freepik.com

Põllumajandus- ja toiduameti järelevalve tuvastas kaks ekstra-neitsioliiviõli, mille kvaliteet ei vastanud nõuetele. Tooted korjatakse müügilt.

«Amet tuvastas, et ekstra-neitsioliiviõlidena müüdud Rainbow Classico ja Speroni vastasid analüütiliste näitajate poolest neitsioliiviõli kategooriale, mis on kvaliteediomadustelt madalam kategooria,» ütles põllumajandus- ja toiduameti kalapüügi- ja turukorralduse osakonna juhataja Kaija Uuskam.

Hispaania päritolu Rainbow Classico (toodetud 25.10.2020, parim enne 25.02.2022) oli müügil Prisma Peremarketis. Itaaliast pärinevat oliiviõli Speroni (partiinumber L20C000697) müüs Maxima Eesti.

Nõuetele mittevastavad oliiviõlid.
Nõuetele mittevastavad oliiviõlid. Foto: Põllumajandus- ja toiduamet

Nõuetele mittevastavate oliiviõlide müük on peatatud ja amet on müüjatele teinud kohustuse tooted müügist kõrvaldada. 

Inimesed saavad need oliiviõlid viia tagasi poodi, kust nad need ostsid.

Amet teavitas rikkumistest tootjariike ning võimalikku toidupettust selgitavad edasi tootjariikide pädevad asutused.

Eelmisel aastal võttis amet kaheksa oliiviõliproovi, millest pooled ei vastanud nõuetele. Jaanuaris ei vastanud kvaliteedinõuetele oliiviõli LOIOLA Olio Extra Vergine di Oliva extra virgin olive ja toode kutsuti turult tagasi.

«Kuna oliiviõlidega on endiselt probleeme, siis oleme võtnud täiendavaid proove, mille tulemused ei ole kahjuks kiita,» sõnas Uuskam. «Kõige olulisem on, et tarbija ei saaks petta.»

Facebook
Comments 4

Märksõnad

Tagasi üles