Turistide arv vähenes 57 protsenti, aga mitmes maakonnas rõõmustati kasvu üle

PM Majandus
Copy
Hotell.
Hotell. Foto: Eero Vabamägi / Postimees

Statistikaameti andmetel peatus jaanuaris Eesti majutusettevõtetes 96 000 turisti, kes veetsid seal kokku 184 000 ööd. Möödunud aasta sama ajaga võrreldes oli külastajaid 57 protsenti vähem.

Statistikaameti analüütiku Helga Laurmaa sõnul oli enamik majutusettevõtete klientidest siseturistid ning vaid viiendik välisturistid. «Üle pika aja Eestisse saabunud lumerohke talv meelitas inimesed kodudest välja, kuid 2020. aasta jaanuariga võrreldes jäi siseturistide arv siiski 9 protsenti väiksemaks,» täheldas Laurmaa.

Majutusettevõtetes peatus 86 000 siseturisti, kes veetsid seal 148 000 ööd. Välisturiste peatus majutusettevõtetes 10 000, mis on 92 protsenti vähem kui aasta varem jaanuaris. Enim välisturiste saabus naaberriikidest – Soomest 2000 ja Lätist 1000. Eestis veedeti kokku 36 000 ööd, mis on vaid 14 protsenti 2020. aasta jaanuari tasemest.

Nii sise- kui ka välisturistid peatusid enim Harju maakonnas, populaarsed olid ka Pärnu ja Tartu maakond. Helga Laurmaa sõnul vähendasid viirusest tulenevad piirangud ja välisturistide puudumine turistide arvu nii Harju kui ka Ida-Viru maakonna majutusettevõtetes üle 80 protsendi. «Mitmes maakonnas peatus aga rohkem turiste kui mullu. Enim suurenes Valga maakonna majutusettevõtetes peatunud turistide arv, rohkem turiste oli ka Järva, Lääne-Viru ja Viljandi maakonnas,» lisas Laurmaa.

Üle Eesti pakkus jaanuaris oma teenust 899 majutusettevõtet ja külastajatel oli kasutada 19 000 tuba. Keskmiselt maksis ööpäev majutusettevõttes 30 eurot inimese kohta, mis on kaheksa euro võrra odavam kui eelmise aasta jaanuaris. Harju maakonnas maksis ööpäev 28 eurot, Tartu maakonnas 36 eurot, Pärnu maakonnas 32 eurot ning Valga maakonnas 27 eurot.

Majutatud turistid.
Majutatud turistid. Foto: Statistikaamet.
Kommentaarid
Copy
Tagasi üles