Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Rahandusminister selgitas kriisiraha jagamist

Rahandusminister Keit Pentus-Rosimannus selgitab riigieelarve erikomisjonile kriisis enimkannatanud ettevõtjatele mõeldud toetusmeetmete rakendamist. FOTO: Tairo Lutter / Postimees

Riigikogu riigieelarve erikomisjon käsitleb tänasel avalikul istungil abinõude rakendamist koroonaviiruse tõrjumisel ja vaktsineerimise korraldamisel ning toetusmeetmeid piirangute kompenseerimisel.

Komisjoni esimees Urmas Reinsalu ütles, et hetkeolukord koroonaviiruse leviku tõkestamisel on kontrolli alt väljumas ja seetõttu soovib komisjon saada ülevaadet, täiendavate tegevuste kohta viirusega nakatumiste plahvatusliku kasvu tõkestamisel ning ülevaadet, paljudesse perearstikestustesse ei ole vaktsiinid veel jõudnud.

«Soovime tervisemetilt omavalitsuste lõikes ülevaadet, mitu protsenti on soodusgruppidest vaktsineeritud ning kuidas jaguneb tehtud vaktsiinide maht gruppide vahel ning kui palju on soodusgruppides mitte olevaid vaktsineerituid ning kui palju on vaktsineerimisest keeldutud,» sõnas Reinsalu.

Eraldi küsimused on komisjoni esimehe sõnul ettevõtjatele praeguste piirangute leevendamiseks mõeldud toetuste kohta. «Täiesti selge on see, et kõige rohkem kriisis kannatanud ettevõtjad vajavad toetust, kuid ka nende puhul peab olema kindlaks määratud, milliste kriteeriumite alusel meetmeid rakendatakse,» ütles Reinsalu.

Istungile on kutsutud rahandusminister Keit Pentus-Rosimannus, terviseameti peadirektori asetäitja Mari-Anne Härma, haigekassa juhatuse liige Maivi Parv, riigikontrolör Janar Holm ning rahandusministeeriumi ja riigikontrolli esindajad.

Kell 13.15 algavat riigikogu riigieelarve erikomisjoni avalikku istungit on võimalik jälgida Postimehe veebis.

Riigieelarve erikomisjoni Urmas Reinsalu sõnul on selge, et kõige rohkem kriisis kannatanud ettevõtjad vajavad toetust, kuid ka nende puhul peab olema kindlaks määratud, milliste kriteeriumite alusel meetmeid rakendatakse. FOTO: Remo Tõnismäe
Tagasi üles
Back