N, 2.02.2023

Soomes vähenes baaride ja restoranide alkoholimüük mullu järsult

Kaja Koovit
, majandusportaali toimetaja
Soomes vähenes baaride ja restoranide alkoholimüük mullu järsult
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Suletud baar Helsingis 2020. aasta märtsis.
Suletud baar Helsingis 2020. aasta märtsis. Foto: Scanpix/ imago images

Alkoholimüük litsentseeritud müügikohtades ehk baarides ja restoranides vähenes eelmisel aastal tunamullusega võrreldes 40%, vahendas Yle Soome tervishoiuameti Valvira ülevaadet.

Ülevaate kohaselt vähenes müük eriti järsult eelmise aasta aprillis ja mais, mil suur osa baare ning restorane pidid Covid-19 esimese laine piirangute tõttu uksed sulgema.

Samuti andsid piirangud tugeva hoobi põhjanaabrite tavapärasele jõulupidude hooajale, mis kestab novembrist detsembrini.

Kõige rohkem vähenes siidri müük, mis 2019. aastaga võrreldes langes 47%. Õllemüük kahanes 38%.

Riigile kuuluv alkoholi jaemüüja Alko, supermarketid ning teised jaemüüjad riisusid baaride ning restorani eest alkoholimüügi koore.

Alko müüs eelmisel aastal 92,7 miljonit liitrit alkohoolseid ja mittealkohoolseid jooke. See on 2019. aastaga võrreldes 13% enam. Toona müüdi 82,1 liitrit. See muutus katkestas juba kümme aastat kestnud trendi, kus Alko müük on aasta- aastalt vähenenud.

Alkoholimüük supermarketites, kauplustes ning teistes jaemüügikohtades kasvas eelmisel aastal 4%. Ka see on aasta varasemaga muutus, sest 2019. aastal vähenes müük umbes 2%. Eriti kasvas eelmisel aastal kangete õllede müük.

Kogu alkoholitarbimine vähenes eelmisel aastal tunamullusega võrreldes väga vähe: 1,2%.

Märksõnad
Tagasi üles