P, 10.12.2023

Coca-Cola toob turule esimese paberist pudeli

Tarbija24
Copy
Coca-Cola toob turule uue paberist pudeli.
Coca-Cola toob turule uue paberist pudeli. Foto: The Coca-Cola Company

Coca-Cola alustab Euroopas Ungari turul esimese paberpudeli prototüübi testimist. Coca-Cola eesmärk on koguda aastaks 2030 kokku kõik ettevõtte toodete pakendid ja need taaskasutada.

Paberist pudeli prototüüp on arendatud Paboco (Paper Bottle Company) ja Coca-Cola Brüsseli teadus- ja arenduslabori koostööna.

Paboco väljatöötatud tehnoloogiaga on võimalik valmistada 100 protsenti taaskasutatavaid pudeleid. Paberi osa on saadud puidust, mis on kogutud loodust säästval viisil. Pakendi paberosal on vetthülgav siseosa, mis on valmistatud biomassil põhinevast materjalist. Tänu sellele suudab pudel endas hoida vedelikku ning peab vastu ka süsihappegaasile ehk sobib nii karboniseeritud kui karboniseerimata jookide pakendamiseks. Praegune prototüüp koosneb paberümbrisest, millel on taaskasutatav plastist vooder ja kork.

«Tarbijad ootavad, et Coca-Cola arendaks ja tooks turule innovaatilisi ning jätkusuutlikumaid pakendeid. Seetõttu oleme koos Paboco ekspertidega katsetamas ja proovimas esimest turul olevat varianti, et lõpuks tuua inimesteni täielikult paberist pudel,» kommenteeris Coca-Cola Balti kommunikatsioonijuht Nele Normak.

«Testperioodiga alustame 2021. aasta teises kvartalis ehk sel suvel. Anname Ungari veebipoele Kifli.hu 2000 paberpudelit, mille sees on taimne jook AdeZ,» lisas Normak. Avalikustamise järgselt näeb ettevõte, kuidas paberpudel vastu võetakse ning mida tarbijad sellest arvavad.

Paberpudeli prototüüp on 100 protsenti taaskasutatav, kuid sõltub erinevate riikide tehnilisest võimekusest. 

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles