Skip to footer
Päevatoimetaja:
Liina Laks
Saada vihje

Eestlaste uus rakendus aitab oskused lisaraha teenima panna: kasvõi 700 eurot nädalas (6)

Handiese tegevjuht Thomas Tammus ja asutaja Aare Sule

Idufirma Handies lõi lahenduse, mis annab võimaluse oma oskustega lisaraha teenida. 20 tundi nädalas töötav inimene võib idufirma arvestuste kohaselt teenida kuni 2800 eurot kuus.

«Turul oli seni puudu lahendus, mille abil kiirelt ja mugavalt leida väiksemate tööde teenusepakkuja, kelle usaldusväärsuses saab kindel olla,» selgitas Handiese tegevjuht Thomas Tammus, kes ehitas üles Bolti tõukerataste renditeenuse Eestis ning Baltikumis. Nii nimetabki ta praegust ettevõtmist hellitlevalt «pisitööde Boltiks».

Koroonapandeemia on kasvatanud töötuse viimase kaheksa aasta kõrgeimale tasemele. Kui eelmise aasta veebruaris oli töötukassa andmetel registreeritud töötuid 36 000 kandis, siis nüüdseks on see arv kasvanud enam kui 57 000 inimeseni. Paljudel neil inimestel on oskused, mis teiste inimeste elu oluliselt kergemaks teeksid, kuid mida saatuse tahtel nad praegu rakendada ei saa.

Olgu selleks elektritööd, mööbli kokkupanek, värvimistööd, remonditööd, transport või kasvõi lume lükkamine. See on vaid väike loetelu võimalustest. Samas on hea ja usaldusväärse töömehe leidmine keeruline.

Tammuse sõnul on Handiese abil võimalik usaldusväärne teenusepakkuja leida kahe minutiga.

Nende vahendusel saavad oma oskusi pakkuda kõik soovijad.

Keerulisemate tööde puhul, kus on tarvilikud spetsiaalsed oskused ning nende olemasolu kinnitavad tunnistused, tehakse teenuspakkujale tihedam uuring. Infot kutseoskuste kohta saab Kutsekojast, kus ka teenuse tellijal on võimalik inimese tausta kontrollida. Edaspidi plaanitakse Kutsekojainfo ka otse platvormiga siduda.

Senised töösuhted on ajale jalgu jäänud

Ettevõtmise asutaja Aare Sule tuli juba neli aastat tagasi kõrgkoolis õppides ideele, et pisitööde tegijaid võiks olla lihtsam leida ning miks ei võiks seda olla võimalik teha telefonis.

«Mina oma põlvkonna nimel võin öelda, et ei hakka seinu värvima ja juhtmeid ühendama. Mitte et isegi ei saaks sellega hakkama, aga aja- ja närvikulu ei tasu ära,» lausus Tammus.

Teenuse loomise põhjus oli ka seniste töösuhete ajale jalgu jäämine: töötegijat ei väärtustata piisavalt.

Tammuse kinnitusel on teenusepakkuja ning tellija teelt kaotada mitmekordsed vahendajad, kes muidu suurema osa tasust koorivad ning töömehele suhteliselt väikese summa jätavad.

Sarnaselt teiste platvormidega võtab Handies teenuse pakkujalt vahendustasu. See on fikseeritud protsent tasust, kuid milline täpselt, ei soostunud Tammus avaldama, põhjendades, et see summa võib muutuda. Teenusepakkuja saab selle protsendi teada end registreerides ankeeti täites.

Vahendustasu eest tehakse teenusepakkujale turundus- ning müügitöö, aidates neil tellijateni jõuda.

Pisitööde tellimisel on probleemiks olnud see, et tellimine ja kokkulepped on suusõnalised ning maksmine toimub peamiselt sularahas või lüüakse hangetega hind teenusepakkuja jaoks vastuvõetamatult madalaks.

Kõikidelt sissetulekutelt tuleb tasuda maksud ning Handiese rakenduses on tänu partnerlusele LHV ettevõtluskontoga maksude maksmise ja aruandlus lihtne.

Ettevõtluskonto

Ettevõtluskonto on mõeldud ühe eraisiku poolt teisele eraisikule osutatud teenuse või era- või juriidilisele isikule kauba müügist saadud tasu lihtsustatult maksustamiseks. Ettevõtluskontole laekunud summa tulumaksumäär on 20%, kui summa ei ületa 25 000 eurot. Üle 25 000 summalt tasutakse 40% tulumaksu.

Konto on kasulik inimesele, kes osutab teisele eraisikule teenuseid sellistel tegevusalade, millega ei kaasne otsuselt kulusid, sest neid tuludest maha arvata ei saa. Remonditööde puhul on see kohaldatav juhul, kui teenuse tellija ostab ise materjalid.

Tammuse kinnitusel saavad platvormi kaudu teenust pakkuda ka osaühingud ning füüsilisest isikust ettevõtjad.

700 eurot nädalas

Tammuse sõnul näitab statistika, et nende rakenduse abil on võimalik nädalas teenida kuni 700 eurot. «Meie statistika näitab, et inimene, kes töötab rakenduse abil 20 tundi nädalas, võib sõltuvalt valdkonnast teenida kuni 2800 eurot kuus,» lausus Tammus. Nõutumad teenused on tema sõnul elektritööd, mööbli paigaldamine ning torutööd.   

«Neil, kes on juba varem ettevõtlust proovinud või on jäänud koroonakriisi ajal töötuks, on nüüd suurepärane võimalus oma oskused rahaks teha,» tõdes Tammus.  

Kommentaarid (6)
Tagasi üles