K, 4.10.2023

Maailmakuulus rehvitootja ostab Eesti firma

PM Majandus
Facebook
Comments
Technobalt Eesti sadamalaadur.
Technobalt Eesti sadamalaadur. Foto: Marianne Loorents / Virumaa Teataja

Michelini kontserni kuuluv Fenner Dunlop (Fenner Dunlop Holdings Limited) teatas, et on allkirjastanud lepingu Baltikumi ühe suurima konveieriteenuse, -hoolduse ja -komponentide pakkuja Technobalt Eesti OÜ (Technobalt) kogu aktsiakapitali omandamiseks Michelini Grupi poolt. 

1994. aastal asutatud Technobalt tegutseb peamiselt Eestis, Lätis ja Leedus.

See strateegiline otsus on kooskõlas grupi sooviga laiendada oma haaret Baltikumis. «Leidsime, et parim viis kasvu ja turvalisuse tagamiseks, mida soovime siin piirkonnas saavutada, oli ühendada jõud ettevõttega, kellel on juba meile sarnane teenindus- ja kvaliteedikultuur,» lausus Fenner Dunlopi tegevjuht Dr. Edwin R. Have RA.

Konkurentsiamet peab loa andma

Technobalti omandamine sõltub sulgemistingimustest ja ka Eesti Konkurentsiameti nõusolekust. Eeldatavasti viiakse tehing lõpule aprillis tingimusel, et see saab ametiasutuste heakskiidu. Pärast tehingu lõpule viimist saab Technobaltist Michelini kontserni täielik tütarettevõte.

Technobalt Eesti tegelikud kasusaajad on Äriregistri andmetel Aave Männasalu ning Rain Helde.

2019. aasta majandusaruande kohaselt oli ettevõtte müügitulu 7,8 miljonit eurot ning puhaskasum 73 143 eurot.

Michelin on rehvide valdkonnas tehnoloogialiider kogu maailmas. Michelin toodab, müüb ja reklaamib liikuvusvaldkonna tooteid ning teenuseid – need on sõiduautode, veokite, lennukite, jalgrataste, põllumajandus- ja ehitustehnika ning mootorrataste rehvid aga ka teatmikud, kaardid, atlased ja veebiteenused (ViaMichelin.com). Kontserni peakorter paikneb Prantsusmaal Clermont-Ferrand'is. Ettevõte annab kogu maailmas tööd enam kui 114 000 töötajale ja on tegev 171 riigis.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles