K, 6.12.2023

Adven saab KIKilt üheksa keskkütteprojekti jaoks toetust

PM Majandus
Copy
Kunda biokatlamaja
Kunda biokatlamaja Foto: Adven Eesti

Keskkonnainvesteeringute keskus (KIK) kiitis viimases selle EL eelarveperioodi voorus heaks kõik 9 Adveni poolt esitatud soojusmajanduse projekti

Viimasest taotlusvoorust sai Adven toetused Kostivere, Põltsamaa ja Sõmeru biokatlamajade rajamiseks ning Kostivere, Põltsamaa, Sõmeru, Narva-Jõesuu, Aseri, Püssi ja Viiratsi soojustorustiku kaasajastamiseks. Kokku investeerib Adven nimetatud projektidesse ca 5 miljonit eurot ning KIK-i toetus moodustab sellest pea poole.

Soojusmajanduse arendusprojekte viiakse läbi, et tõsta kaugkütte soojusvõrkude varustuskindlust, küttesüsteemi efektiivsust, vähendada CO2 emissiooni ning muuta soojuse hind stabiilsemaks.

Kokku uuendatakse EL kaasrahastamisega  ligi 5300 meetri jagu amortiseerunud soojusvõrke. Tööde teostamise lõpptähtaeg on 2023. aasta sügiseks.

Varasemalt on Adven ÜF-i toetusega ehitanud uued biokatlamajad Adavere, Aseri, Kunda, Laagri, Loo, Narva-Jõesuu, Püssi, Saue, Väike-Maarja, Viru-Nigula, Viiratsi ning Viimsi ja Haabneeme piirkonda.

Lisaks on varasemalt renoveeritud ja ehitatud Kunda, Laagri, Loo, Põltsamaa, Saue, Viiratsi, Väike-Maarja, Viimsi ja Haabneeme piirkondade soojustorustikke kokku ligi 15 500 m ulatuses. Antud projektide elluviimisega on Adven alates 2016. aastast vähendanud 80% oma kaugküttevõrkude süsinikdioksiidi (CO2) jalajälge.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles