DFDS toob Eesti-Rootsi liinile teise laeva tagasi

PM Majandus
Copy
Praegu sõidab Paldiski ja Kapellskäri vahel 600 reisijat ja 2000 rajameetrit mahutav kauba- ja reisilaev Sirena Seaways.
Praegu sõidab Paldiski ja Kapellskäri vahel 600 reisijat ja 2000 rajameetrit mahutav kauba- ja reisilaev Sirena Seaways. Foto: DFDS Seaways

Alates 16. veebruarist toob laevafirma DFDS Paldiski-Kapellskäri liinile tagasi teise laeva, mis tähendab, et kauba- ja reisijatelaev hakkab senise ühe korra asemel väljuma kaks korda päevas.

«Kuna meie oleme erinevalt konkurentidest kogu pandeemia ajal saanud oma laevaliini töös hoida, siis on nõudlus liinil oluliselt suurenenud. Baltimaade ja Skandinaavia vahel käib vilgas kaubavahetus ja seda pole koroonakriis oluliselt mõjutanud, sest kaupade veole piiranguid pole. Lisaks tahavad endiselt üle mere liikuda ka inimesed, kes käivad Skandinaavias tööl,» ütles DFDSi Eesti-Rootsi liinidirektor Peeter Ojasaar.

Suurenev väljumiste arv tähendab ka reisijatele koroonaviiruse mõistes veelgi ohutumat reisimist, kuna laevadel on päevas kahe väljumise puhul rohkem ruumi ja paremad võimalused inimeste hajutamiseks.

«Järgime pardal kõiki ettevaatusabinõusid ja soovitame tulla sadamasse vähemalt 1,5 h enne laeva väljumist, et vältida ka järjekorda check-in’is. Laevad on suured ja ruumi sotsiaalseks distantseerumiseks jagub kõigile,» lisas Ojasaar.

Lisaväljumisi hakkab teenindama kuni 260 reisijat mahutav kauba- ja reisilaev Patria Seaways, mis täiendab praegu liinil sõitvat kuni 600 reisijat mahutavat kauba- ja reisilaeva Sirena Seaways.

DFDSi laevad väljuvad Paldiskist hommikul kell 10 ja õhtul kell 22, reisi kogupikkus on üheksa ja pool tundi.

DFDS on Euroopa meretranspordi- ja logistikaettevõte, mis opereerib rohkem kui 50 laevaga 35 liinil nii Lääne-, Põhja- ja Vahemerel kui ka Inglise kanalis. DFDS-i Eesti filiaal kuulub DFDS kontserni ning teenindab Paldiski-Kapellskäri liini.

Tagasi üles