Lume- ja libedustõrjega on nagu uusaastaööl takso tellimisega – viimasele hetkele jätmine tähendab kas suurt lisakulu või kehvemal juhul pikka aega paksus lumes sumpamist.
Lumekoristuse tellimata jätmine läheb kalliks maksma (1)
Pindi Kinnisvarahalduse heakorra ärisuuna juht Andrus Limbach ütles, et kui ühistu või majaomanik jätab sügisel lumetõrje kokkulepped pikendamata, sest «lund ju ei ole», siis võib ootamatu lumesaju korral tekkida olukord, kus kõik brigaadid on hõivatud, kuna eelisjärjekorras teenindatakse oma püsikliente. «Just nii tänavu juhtuski,» nentis ta.
«Kui leping on aegunud, siis suurema saju korral tuleb üksikutele vabadele brigaadidele maksta hingehinda, kehvemal juhul topelt või kolmekordselt ja ka see ei garanteeri, et samal päeval jõutakse lund lükkama,» kinnitas Limbach.
«Teisipidi on majaomanikel ja hoonete esindajatel seadusest tulenev kohustus hoida majaga piirnevad alad tipp-topp seisukorras ja korralikult läbitavad, seega hetkelise lumepuuduse taha pugemine võib tuua hoopis kopsaka trahvi ja sekeldused munitsipaalpolitseiga, kui näiteks keegi peaks tellija hooletuse tõttu endal pea puruks kukkuma,» lisas Limbach.
IIZI isiku- ja varakindlustuse tootearenduse juht Pille Plees märkis, et hooldamata majaesise eest vastutav omanik. Nii võib libedal teel kukkumine kaasa tuua näiteks luumurde ja rebendeid, kuid eakamaid võib ees oodata ka tõsisemad vigastused. Samuti võib katki minna nutitelefon või kotis kaasas olev sülearvuti. Libeda trepi ja hooldamata majaesise tee eest vastutab maa omanik ja kannatanul on õigus kahju hüvitamisele.